Dlaczego warto odwiedzić Universal’s Volcano Bay

Dlaczego warto odwiedzić Universal’s Volcano Bay

Dlaczego warto odwiedzić Universal’s Volcano Bay. Wraz z Islands of Adventure i Universal Studios Florida, Universal Orlando Volcano Bay zalicza się jako trzeci park rozrywki. To w rzeczywistości park wodny. Jest to jeden z najlepszych parków wodnych w branży i oferuje wiele wyjątkowych i fascynujących funkcji. Jeśli planujesz wizytę na Florydzie, sprawdź powody, dla których możesz chcieć uwzględnić wulkan Volcano na swojej trasie.

Będziesz ekstremalnie zachwycony

Wewnątrz wulkanu znajdują się trzy najbardziej ekstremalne zjeżdżalnie wodne na świecie. Wszystkie zawierają kapsuły startowe. Suwaki wchodzą do kapsuł, stojąc prawie pionowo, czekają z niecierpliwością na odliczanie, a pierwsze spadają po tym, jak drzwi pułapki w podłodze się otwierają.
Wiele parków wodnych ma przejażdżki z kapsułą wodną, ale mając 125 stóp wysokości, trio zjeżdżalni w Volcano Bay było najwyższe na świecie, gdy park został otwarty w 2017 roku. Jeden ze slajdów, Koookiri Body Plunge, również ustanowił rekord najwyższej prędkości w USA. Wysyła pasażerów w wyścigi prosto w dół góry. Pozostałe dwa slajdy „Serpentine” mają bardziej kręte ścieżki. Wszystkie trzy slajdy nie są przeznaczone dla osób o słabych nerwach.

TapuTapu

Jedną z najbardziej intrygujących cech wulkanu jest system TapuTapu. Wszyscy odwiedzający otrzymują wodoodporną, elektroniczną bransoletkę po wejściu do parku. Dotykając urządzenia do noszenia, mogą wirtualnie trzymać swoje miejsca w rzędzie dla wszystkich slajdów i atrakcji, które w innym przypadku wymagałyby kolejki.
Podczas gdy oni czekają, goście mogą pływać w leniwa rzeka, korzystać z basenu fala Waturi Beach lub zrelaksować się w fotelu. Kiedy nadszedł czas jazdy, bransoletka informuje gości. Zgłaszają się do atrakcji i czekają w krótkiej linii.
Teoretycznie to rewolucyjny pomysł. Od tego czasu Universal dokonał kilku poprawek i podobno działa lepiej. Wśród zmian goście mogą rezerwować tylko jedną atrakcję naraz. Dla gości, którzy chcą pominąć linie i czekać, Universal oferuje Express Pass za dodatkową opłatą.

Atmosfera

Każdy park wodny pozwala na ochłodzenie się w upalne dni i dobrą zabawę podczas zmoknięcia. Wiele zjeżdżalni i innych atrakcji w zatoce Volcano można znaleźć w wielu innych parkach wodnych. Ale jedną z rzeczy, która naprawdę wyróżnia park Universal jest jego bogata kompozycja i ogólna atmosfera.
Na przykład centralnym wulkanem Krakatau jest wysoki na 200 stóp. Wodospady spadają kaskadowo w dół po górach, a oświetlenie, „erupcje wulkanów”, „płynąca lawa” i inne efekty specjalne ożywiają je każdego wieczoru.
Przypadkowi goście mogą nie docenić szczegółowej historii parku Universal. Ma coś wspólnego ze sfabrykowanym plemieniem wyspiarzy z południowego Pacyfiku, zwanym Waturi, który nazywa domem wulkanicznym. Wszyscy zwiedzający docenią piękny wygląd i krajobraz parku.

To jest Park Wodny, ale będziesz chciał jeździć na Coasterach

Również wyścigi w i wokół góry to Krakatau Aqua Coaster. Wiele parków wodnych ma podjazdy do wody, ale większość z nich używa silnych strumieni wodnych, które napędzają tratwy pod górę. Jazda Universala obejmuje jednak napęd magnetyczny do katapultowania swoich czteroosobowych tratw. Rozkoszowanie się jazdą pod górkę i odczuwanie odrobiny czasu w kabinie podczas jazdy.

Nie będziesz musiał nic nosić

Jednym z wad parków wodnych jest to, że jeźdźcy często muszą nosić własne tratwy i rury na szczytach zjeżdżalni. Tratwy mogą być duże i nieporęczne, aby podnieść. Wszystkie zjeżdżalnie w Zatoce wulkanicznej, które używają tratw lub rur, mają taśmy przenośnikowe, więc nie trzeba niczego przewozić przez pasażerów. Aby dostać się do platform ładunkowych, użytkownicy muszą jednak wspinać się po schodach.

Ciesz się jedzeniem

Oprócz zwykłych fast food serwowanych w parkach wodnych, Volcano Bay ma szczególnie dużą i różnorodną gamę smacznych produktów. Przykładowe potrawy to między innymi hamburgery z brzoskwiniami ze schezuan, kanapka jerk mahi, flatbread w stylu hawajskim i sałatka z owoców tropikalnych. Są też kuszące desery, takie jak ciasto ananasowe.

I napoje

Istnieją również godne uwagi napoje, zarówno z alkoholem, jak i bez niego, dostępne również w całym parku. Dwa „bary łodzi” serwują potężne koktajle, z których niektóre zawierają owoce tropikalne. Dostępne są również koktajle mleczne i mrożone napoje.

Doceń Małe Rzeczy

Odwiedzający prawdopodobnie będą mieli mniej zapowiedziane, ale wciągające funkcje w Volcano Bay. Na przykład bransoletki TapuTapu mogą być używane do uruchamiania rozpylaczy i innych interaktywnych elementów i zaskakiwania niczego nie podejrzewających gości. Mogą również przechowywać informacje o karcie kredytowej i być wykorzystywane do robienia zakupów w stoiskach spożywczych i sklepach. Na wyznaczonych obszarach fotograficznych można używać przyborów do noszenia w celu robienia selfie. I TapuTapu działa płynnie, aby kontrolować szafki w parku i darmowych gości, od konieczności pamiętania numerów szafek lub kart kredytowych, aby zarezerwować szafkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarze “Dlaczego warto odwiedzić Universal’s Volcano Bay”