Florida Water Park


Florida Water Park

Florida Water Park. Ludzie odwiedzają parki wodne z różnych powodów. Na przykład wielu szuka ulgi od ciepła i wilgoci. Inni chcą igrać z rwącymi rzekami i falami. A niektórzy lubią po prostu spędzać czas nad wodą i łapią gorącą pogodę na fotelach. Jednak wielu ludzi udaje się do parków wodnych w poszukiwaniu emocji. Na Florydzie znajduje się wiele parków wodnych. Te obsługiwane przez główne parki rozrywki w rejonie Orlando są jednymi z najlepszych na świecie. A jeśli chodzi o emocje jakich dostarczają, wielkie parki w Centralnej Florydzie mają jedne z najbardziej emocjonujących zjazdów na planecie.

Przyjrzyjmy się najbardziej ekstremalnym atrakcjom parków wodnych na Florydzie.

Aquatica at SeaWorld Orlando

Podobnie jak siostrzane parki SeaWorld Orlando i Discovery Cove, Aquatica ma motyw życia morskiego. Oprócz zjeżdżalni wodnych i innych, bardziej konwencjonalnych atrakcji parku wodnego, w tym pięknym parku znajdują się żywe zwierzęta.
Do najbardziej dzikich przejażdżek należy Dolphin Plunge, ślizgawka poruszająca się po podwodnej rurze obok delfinów Commersona, triple-drop HooDoo Run i Omaka Rocka. Najbardziej intensywną jazdą w Aquatica jest jednak Breakaway Falls Ihu. Goście wybierają jeden z trzech szkiełek „kropli”. Kiedy drzwi „kropelki” się otwierają, a są one uruchamiane są w zamkniętych rurach, które zaczynają się od stromych „kropli”, a następnie przechodzą kręte zaktęty.

Czynnik dreszczyku: kapsuły startowe dodają element zaskoczenia i podniecenia, a początkowe „krople”, które są dość strome, mogą być denerwujące. Ale na „zwykłej” wysokości 80 stóp, Ihu’s Breakaway Falls nie jest tak szybki ani długi jak zjeżdżalnie w innych parkach na Florydzie.

Blizzard Beach at Walt Disney World

Typhoon Lagoon może pochwalić się Humunga Kowabunga, silnym ślizgaczem prędkości. Ale inny park wodny Disney World, Blizzard Beach, wynosi ślizgacz prędkości na wyższy poziom z Summit Pionier. Mając 120 stóp, jest ponad dwukrotnie wyższy niż jego odpowiednik w Typhoon Lagoon i jest jednym z najwyższych, najszybszych i najbardziej stromych zjeżdżalni na świecie. Na dole Summit Plummet znajduje się cyfrowy odczyt, który pokazuje najwyższą prędkość każdego slidera. Różni się w zależności od wagi jeźdźców i innych czynników, ale większość dorosłych osiąga nieco powyżej 60 mph. W przypadku zjeżdżalni wodnej jest to bardzo szybka jazda. Jest tak dzika, iż oceniam ją jako najbardziej ekscytującą atrakcję w Walt Disney World.
Czynnik dreszczyku: W parkach wodnych nie robi się dużo bardziej ekscytująco. Trzeba mieć dużo odwagi, aby wspiąć się na szczyt góry Gushmore i wystartować nad przepaścią i w dół pionowego zjazdu. To jest niesamowite. Co doskonale widać na poniższym zdjęciu !!!

Volcano Bay at Universal Orlando

Z szalonymi koleżankami, takimi jak Hollywood Rip Ride Rockit i The Incredible Hulk, Universal Orlando nie zawraca sobie głowy wprowadzaniem do swoich atrakcji największych emocji. Największe emocje z pierwszej ligi można zobaczyć na terenie parku wodnego.
Przejażdżki, takie jak Honu, Honu ika, Moana i Ohyah i Ohno Drop, podnoszą akcję serca, ale wszystkie one zaczynają się na wysokości 125 stóp wulkanu. I tak jak Ihu’s Breakaway Falls w Aquatica, wszystkie trzy „slajdy” zaczynają się od kapsuł startowych.
Czynnik dreszczyku: przejażdżki w parku wodnym nie są bardziej ekscytujące niż Summit Plummet na plaży Blizzard. Ale trio slajdów w Volcano Bay są bardzo ekscytujące. Dzięki połączeniu kapsuł startowych, ekstremalna wysokość (slajdy Universal mogą być tylko o pięć stóp wyższe niż slajdy Disneya, ale wydaje się, że są one nieco bardziej poza kontrolą), prawie pionowe krople, prędkość i dezorientujące, prawie światełka – podczas podróży przez zamknięte rury wewnątrz góry, są to najbardziej ekscytujące zjeżdżalnie parków wodnych na Florydzie – i najbardziej ekscytujące w tym kraju.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Florida Water Park”