Asterix park

Asterix Park Paryż

Asterix Park Paryż

Asterix Park Paryż położony około 35 km na północ od Paryża stworzony jest dla rodzin z dziećmi znajduje się tam około 100 atrakcji, dla których motywem dominującym są postacie Asterixa i Obelixa. Park jest szczególnie znany z wielu różnych kolejek górskich, z przejażdżek tematycznych do historycznych kultur jak starożytna Grecja, Galia, Rzym, Wikingowie. Park podzielony jest na 7 sektorów oferujących różnorodne atrakcje, takie jak: spływ na tratwach przez wodospady, kilka wielkich spirali, w tym jedną z bardziej imponujących w Europie, pokazy umiejętności delfinów, labirynt oraz wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Dla dzieci znajdziemy tutaj atrakcje przystosowane do ich wieku takie jak: pociągi, karuzele, zjeżdżalnie, rollercoastery, przedstawienia, czy popisy delfinów w basenach. Zwiedzając park na pewno nie można ominąć:
– Tonnerre de Zeus – najlepsza w Europie, drewniana kolejka górska (wys. 33m, dł. 1220m, max. prędkość 80 km/godz)
– Goudourix (wys. 36,5 m, dł. 950m) – metalowy roller coaster z największą na świecie do 1995 roku ilością inwersji czyli pętli i serpentyn.
– Oxygenarium, czyli spływ na gumowej tratwie
– przerażające Transdemonium
– Carrousel de Cesar
– kończący się zjazdem do wody Menhir Express

PRZYDATNE INFORMACJE:

Asterix Park
Autoroute A1 Paris Lille,
60128 Plailly, Francja
Tel.: +33 826 30 10 40
E-mail: formularz na stronie
www.parcasterix.fr
GPS 2.5824657, 49.1032426

CENNIK:

Dorośli 39 EUR
dzieci (3-11 lat) 27 EUR
poniżej 3 lat gratis
Parking 8 EUR/dzień

GODZINY OTWARCIA
kwiecień – listopad 10:00 – 18:00

Park podzielony jest na 7 sektorów oferujących różnorodne atrakcje, takie jak: spływ na tratwach przez wodospady, kilka wielkich spirali, w tym jedną z bardziej imponujących w Europie, pokazy umiejętności delfinów, labirynt oraz wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 komentarze “Asterix Park Paryż”