Flamingo Land

Flamingo Land Theme Park


Flamingo Land Theme Park

Flamingo Land Theme Park to park tematyczny powstały w 1959 roku, obok którego znajduje się jeszcze okazały ogród zoologiczny oraz kompleks hotelowy. Razem te obiekty zajmują powierzchnię 152 ha. Nazwa parku nawiązuje do pięknych czerwonych flamingów, ponieważ były to jedne z pierwszych zwierząt, które tutaj zamieszkały.

Oto niektóre z atrakcji:

Cable Cars

Kolejka gondolowa, która przemieszcza nas w inne części parku, stawarzając okazję, by podziwiać z góry czekające na nas atrakcje, w tym zwięrzęta w ogrodzie zoologicznym obok parku.

4D Cinema

Gwarantowana świetna zabawa dla całej rodziny przy filmie ‚Happy Feet: Tupot małych stóp’.

Children’s Planet

Nowoczesny plac zabaw, który został zbudowany przy użyciu naturalnych materiałów oraz materiałów pochodzących z recyklingu. Dodatkowo dzieci mają okazję spotkać i przyjrzeć się z bliska różnym zwierzątkom, a także dowiedzieć się o nich najważniejszych rzeczy.

Cliff Hanger

55-metrowa wieża, która kilkakrotnie najpierw wystrzeliwuje nas w powietrze, a potem pozwala nam opaść. Tylko dla odważnych! Jedna z wyższych atrakcji tego typu w Europie.

Cycle Monorail

Tylko dla tych, którzy lubią pedałować! Wariant kolejki monorail, ale z małymi wagonikami, które sami musimy napędzić.

Hero

Niezła przejażdżka, w sam raz dla rodziny – podwieszony coaster.

HMS Bouncy

Bajecznie kolorowy plac zabaw z linami, zjeżdżalniami i innymi urządzeniami, stylizowany na statek piratów.

Kumali

1,5-minutowa przejażdżka, która zafunduje nam 4 inwersje. Maksymalna prędkość to nawet 88 km/h! Każdy wagonik ma zamontowaną kamerę, która filmuje nas w czasie jazdy, abyśmy mogli kupić pamiątkowy filmik z tej przejażdżki, jeśli będziemy mieli ochotę.

Mumbo Jumbo

Najbardziej stroma kolejka w Wielkiej Brytanii – pierwszy spadek przybiera kąt 112 stopni. Jedziemy małymi wagonikami ok. 30 km/h, maksymalna wysokość to 30 m.

Navigator

Bardzo ciekawie wyglądający i zyskujący na popularności rodzaj atrakcji o nazwie Disk’O. Okrągła platforma, która obracając się, jeździ po krótkim torze – w tę i z powrotem. Pierwsza tego typu atrakcja na świecie!

Pterodactyl

Karuzela z huśtawkami, która unosi nas wysoko, wysoko w powietrze. Wiatr we włosach gwarantowany!

Velocity

Intensywna atrakcja, która dostarczy nam podobny dreszczyk emocji, jaki towarzyszy jeździe na motocyklu! Nasze wagoniki pozwalają nam siedzieć tak jak siedzi się na tych maszynach! Poza tym zostajemy nagle ‚wystrzeleni’ i w 2,8 sekundy rozpędzamy się do 87 km/h, a w tym czasie słyszymy pomruki silnika jak przy dodawaniu gazu.

Voodoo

Statek pirat, który kołysze się jak na szalejącym morzu.

Zooom

Rodaj roller coastera, którego wagoniki podczepione są pod torem (a nie na nim). Te wagoniki to tutaj samolociki. Super zabawa dla całej rodziny!

Przydatne informacje:

Malton, North Yorkshire, Wielka Brytania
tel. +44 0871 9118000
http://www.flamingoland.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *