Széchenyi Łaźnie termalne, Budapeszt

Széchenyi Łaźnie termalne, Budapeszt

Széchenyi Łaźnie termalne, Budapeszt. Hotel Széchenyi mieści się w neobarokowym pałacu w parku miejskim w Budapeszcie. Jest to największy kompleks kąpielisk termalnych w Budapeszcie. Zbudowany w 1913 roku, ten rozległy teren jest domem dla 15 krytych basenów i trzech ogromnych odkrytych basenów o różnych temperaturach. Zapoznaj się z mapą, aby jak najlepiej wykorzystać czas w łaźniach, ponieważ skomplikowany labirynt może być nieco trudny w nawigacji.

Wewnątrz znajdziesz sauny, łaźnie parowe, sprzęt do aqua fitnessu, wanny z hydromasażem i dysze, a na zewnątrz możesz zrelaksować się w basenach podgrzewanych do 33 ° C (91 ° F) i 38 ° C (100 ° F) lub pływać w głównym basenie . Woda termalna jest bogata w wapń, magnez i wodorowęglan i mówi się, że ułatwia bóle stawów i artretyzm oraz poprawia krążenie krwi.

Széchenyi jest otwarty przez cały rok, a mieszkańcy grają w szachy na pływających deskach na skraju basenu. „Sparties” (imprezy spa) odbywają się w większość sobotnich wieczorów, aż do 3 rano w okresie letnim i są w nich występy DJ-ów, pokazy laserowe i projekcje filmowe.

Wanny Szechenyi to najczęściej odwiedzana i bardzo chwalona atrakcja Budapesztu: relaksująca, zabawna, niedroga, a nocą romantyczna. Poza cudownymi leczniczymi naturalnymi wodami gorącej wody w 18 basenach, znajduje się 10 saun / kabin parowych, kilka masaży, zabiegi na twarz i wiele innych.

Szechenyi Spa Baths znajduje się w największym zielonym parku w Budapeszcie, w parku miejskim, w pobliżu wielu atrakcji Budapesztu. Neobarokowy pałac został wybudowany specjalnie na kąpiele Szechenyi, ponieważ Węgry były krajem łaźni od wielu stuleci: począwszy od rzymskich osadników, którzy zbudowali pierwsze łaźnie SPA, przez XVI-wiecznych okupantów tureckich który zbudował wiele słynnych i odrodzonych łaźni tureckich w Budapeszcie w kierunku naturalnych trendów medycznych, które promują terapie wodne i ich głęboko dobroczynne działanie.

Przyjdź i baw się w Budapeszcie w Szechenyi Spa Baths, w pięknym, bogato zdobionym pałacu. Idealne miejsce do relaksu, poznania mieszkańców, zawierania transakcji biznesowych i zakochiwania się.

Komentarz do “Széchenyi Łaźnie termalne, Budapeszt”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *