Park Wodny Trzebnica

Gminny Park Wodny Trzebnica Zdrój


Gminny Park Wodny Trzebnica Zdrój

Gminny Park Wodny Trzebnica Zdrój to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w województwie dolnośląskim i jednocześnie największa w powojennej historii Trzebnicy inwestycja. Został wybudowany w latach 2008 – 2011. Inwestycja jest spełnieniem wieloletnich oczekiwań mieszkańców związanych z powstaniem w gminie nowoczesnego basenu. Nowatorskie rozwiązania i urokliwa lokalizacja czynią go jednym z najnowocześniejszych i najładniejszych obiektów tego typu w regionie. Realizacja inwestycji  miała na celu budowę nowoczesnego ośrodka pływackiego, otworzenie możliwości całorocznego korzystania z zespołu basenów, unowocześnienie infrastruktury i adaptację dla osób niepełnosprawnych (m.in. podnośniki, podjazdy, barierki).

Wybudowany obiekt ma trzy poziomy. W części podziemnej umiejscowiono tzw. podbasenie (miejsce, w którym znajdują się głównie urządzenia związane z technologią basenową), wydzielone pomieszczenia kotłowni, wentylatorowni oraz zaplecze dla pracowników. Tutaj przewidziano także pomieszczenia na kręgielnię, siłownię oraz fitness. Na parterze znalazły się: hala basenowa, SPA, szatnie, natryski i toalety, zaplecze gastronomiczne oraz kasy. Przy basenie sportowym znajduje się widownia dla publiczności oraz pomieszczenia biurowe.

Gminny Park Wodny Trzebnica Zdrój

Aquapark składa się z części zadaszonej i otwartej. W pierwszej znajdują się:

– basen pływacki o powierzchni lustra wody 312,75 m
– basen rekreacyjny o powierzchni lustra wody 208,20 m, z dwoma torami do nauki pływania, ławkami i leżanką z masażem, masażem ściennym, punktami do masażu karku, gejzerem powietrznym, szalą wodną i sztuczną rzeką z grotą sztucznej fali;
– mniejszy basen dla dzieci;
– zjeżdżalnia wodna o długości ok. 80 m, która posiada własny basen do hamowania;
– wir wodny, jacuzzi;
– saunarium (a w nim m.in. łaźnia parowa, biosauna, sauna fińska, sauna solankowa, sauna InfraRed, strefa schładzania).

Obiekt przepięknie położony przy wypoczynkowo – rekreacyjnych terenach miasta jest najnowocześniejszym obiektem w regionie. Gminny Park Wodny TRZEBNICA-ZDRÓJ składa się z dwóch części. W wewnętrznej można skorzystać z basenów sportowego i rekreacyjnego oraz licznych saun, jacuzzi, zjeżdżalni, wiru wodnego oraz brodzika dla dzieci. Basen zewnętrzny (czynny sezonowo) zaopatrzony jest dodatkowo w zjeżdżalnie zewnętrzne, plac zabaw dla najmłodszych z brodzikiem oraz boisko do siatkówki plażowej.

W ofercie parku wodnego znajduje się min. sekcja pływacka, sekcja hokeja podwodnego – Hydra Trzebnica, nauka pływania dla dzieci oraz dorosłych, aqua areobik, rehabilitacja w wodzie, półkolonie i wiele innych.

Na terenie basenu wewnętrznego organizowane są zawody pływackie dla szkół oraz zawody amatorskie. W Trzebnicy odbywają się również turnieje hokeja podwodnego o randze ogólnopolskiej. Basen przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. Przy obiekcie znajduje się duży parking mieszczący ok. 100 miejsc.

Gminny Park Wodny Trzebnica Zdrój

W części otwartej są m.in.:

– basen kąpielowy o powierzchni lustra wody 714,3 m; połączony jest z częścią rekreacyjną oferującą takie atrakcje jak np.: jeże wodne, ścianę wodną, kabiny masażowe, gejzer powietrzny, stołki, ławki, leżankę z masażem, masaże karku, rwącą rzekę z grotą sztucznej fali oraz ściankę wspinaczkową;

– brodzik dla dzieci o powierzchni 72,5 m2, wyposażony w dodatkowe elementy, uprzyjemniające najmłodszym wodne zabawy, m.in.: jeż wodny, maszty żaglowca, koło sterowe i dwie zjeżdżalnie – ślizgawki;

– plac zabaw dla dzieci;

– zjeżdżalnie;

– boisko do siatkówki plażowej.

Przydatne Informacje:

Gminny Park Wodny TRZEBNICA-ZDRÓJ Sp. z o.o.
ul. Leśna 5,
55-100 Trzebnica
http://trzebnicazdroj.eu
e-mail: biuro@trzebnicazdroj.eu
telefon: 71 312 14 38
telefon: 603 152 238

Godziny otwarcia basenu:

Basen wewnętrzny:
pn-pt: 7.00- 22.00
sb-ndz, święta: 8:00-22:00

Saunarium:
pn-pt: 14.00-22.00
sb-ndz,święta: 8.00-22.00

Basen zewnętrzny (otwarty w sezonie letnim):
Czynny codziennie od 9.00 do 19.00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarze “Gminny Park Wodny Trzebnica Zdrój”