10 najlepszych sportów extremalnych w Afryce


10 najlepszych sportów z dużą dawką adrenaliny w Afryce

Kontynent afrykański jest pełen możliwości uprawiania sportów ekstremalnych i jako taki jest idealnym miejscem dla wytrawnych adrenalinowych ćpunów. Od pokrytych śniegiem szczytów Maroka po wypełnione rekinami rafy w Afryce Południowej, osoby poszukujące przygód nie będą musiały długo szukać, by je znaleźć.

Satisfy Your Inner Adrenalin Junkie in Africa

Whitewater Rafting, Uganda

Ugandyjskie miasto Jinja jest idealnym miejscem dla osób uzależnionych od raftingu. W pobliżu źródła rzeki Nilu, Jinja jest domem dla wielu operatorów raftingowców, którzy oferują możliwość przeżycia jednej z najlepszych na świecie kaskad na świecie. Są łatwiejsze opcje dla niedoświadczonych flisaków lub osób podróżujących z małymi dziećmi, a spokojne sekcje pomiędzy kaskadami są idealne do pływania i wiosłowania na deskę. Większość operatorów oferuje półdniowe i całodniowe wycieczki, a także możliwość połączenia spływów z innymi zajęciami, w tym brodzikami stojącymi i rejsami po Nilu.

Bungee Jumping, Zambia

Słynny skoczek na bungee Victoria Falls może nie być najwyższym skokiem w Afryce (to wyróżnienie należy do południowoafrykańskiej bungee Bloukrans), ale jest to niewątpliwie jeden z najbardziej malowniczych. Skok odbywa się na Wiktorii Falls Bridge, który rozciąga się na ziemi nie-mans między Zambią i Zimbabwe i oferuje spektakularne widoki potężnego wodospadu oceniane jako jeden z Siedmiu cudów świata przyrody. Zawodnicy Bungee mogą wybierać spośród wielu różnych stylów skoku, podczas gdy każdy skoczek odczuwa przypływ adrenaliny, który pochodzi z 364 stóp / 111 metrów spadku i czterech sekund swobodnego spadania.

Shark Diving, South Africa

Południowa Afryka oferuje tak wiele okazji do przygody, że trudno wybrać tylko jedno, ale nurkowanie z rekinami jest prawdopodobnie najbardziej wyjątkowym przypływem adrenaliny. Istnieje kilka miejsc, w których można spotkać najbardziej przerażające drapieżniki świata wzdłuż wybrzeża kraju. Na południu operatorzy w False Bay i Gansbaai prowadzą wyprawy w klatkach, które pozwalają odwiedzającym zbliżyć się do siebie z wielkimi białymi rekinami; podczas gdy lasy kelp w pobliżu Cape Town są domem dla prehistorycznego szarego rekina. Dalej na północ, na Protea Banks i Aliwal Shoal, możesz opuścić klatkę i swobodnie nurkować z tygrysami, bykami i oceanicznymi rekinami czarnymi

Quad Biking, Namibia

Miasto Swakopmund na zachodnim wybrzeżu Namibii jest bramą do jednego z najbardziej dramatycznych pasów wydmowych na świecie. Kilku operatorów oferuje wysokooktanowy sposób na poznanie tej pustynnej pustyni w formie safari na quadach napędzanego adrenaliną. Dostępnych jest wiele różnych pakietów, z których niektóre obejmują lunch na pustyni, a inne łączą jazdę na quadach z jazdą na piasku lub gokartem. Jeśli quady na wydmach Namibii brzmią jak twoja filiżanka herbaty, pamiętaj, aby wybrać renomowanego operatora, który bierze pod uwagę delikatną florę i faunę okolicy podczas wybierania tras rowerowych.

Skiing, Morocco

Wydaje się niewiarygodne, że można zjechać na nartach zaledwie 45 mil od zalanego słońcem Marrakeszu; a jednak w malutkim ośrodku narciarskim Oukaïmeden ta fantazja staje się rzeczywistością. Usytuowany na wysokości 8,530 stóp / 2600 metrów w Górach Atlasu Wysokiego, Oukaïmeden oferuje wyciąg krzesełkowy na szczyt Jebel Attar, z którego prowadzi pięć zawrotnych zjazdów. Do dyspozycji początkujących są również stoki dla dzieci i średniozaawansowanych, a także miejsce do jazdy na sankach dla rodzin. Trasy nie są przygotowane do standardów europejskich i amerykańskich kurortów, jednak widok jest spektakularny, ceny są tanie, a nowość nie do pokonania.

Mountaineering, Tanzania

Wspaniała góra Kilimandżaro jest ikoną Tanzanii i obowiązkowym punktem na liście najlepszych wspinaczy. Jako najwyższy szczyt w Afryce i najwyższa na świecie wolnostojąca góra, jest to niewątpliwie góra superlatywów – a jednak, dla ważnego szczytu, pozostaje względnie dostępna. Przy odpowiednim przeszkoleniu nawet niedoświadczeni himalaiści mogą dotrzeć na szczyt Kilimandżaro 19,341 stóp / 5895 metrów, choć nie jest to wysiłek, który należy podjąć lekko. Choroba wysokościowa jest główną przyczyną niepowodzenia, dlatego zaleca się, aby wspinać się przez co najmniej pięć nocy, aby umożliwić aklimatyzację.

Surfing, Senegal

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o pójściu w ślady kultowego filmu surfingowego The Endless Summer, Senegal zasługuje na miejsce na twojej liście życzeń urlopowych. Przyjazny naród z Afryki Zachodniej znany jest z niesamowitych fal, zwłaszcza w pobliżu Dakaru i Półwyspu Almadies. Wyspa N’Gor jest szczególnie znana, ponieważ jest to miejsce do surfowania N’Gor Right w The Endless Summer i ma własny, dedykowany obóz surfingowy. Jednak pomimo jakości i konsekwencji fal Senegalu, nie będziesz musiał walczyć o miejsce na zapleczu, ponieważ niedawny spadek w turystyce w Afryce Zachodniej oznacza, że są to jedne z najmniej zatłoczonych miejsc na Ziemi.

Canyoning, Mauritius

Ci z głową na wysokości są dobrze przystosowani do sportu canyoningu, który polega na zejściu do kanionu za pomocą wszelkich niezbędnych środków – w tym zjazdy na linie, wspinaczki, pływania i speleologii. Tropikalna wyspa Mauritius oferuje kilka trudnych przewodników prowadzony przez canyoning, z których najsłynniejszym jest piękny Tamarin Falls. Tutaj poszukiwacze przygód znajdą nie mniej niż 11 wodospadów, które można nawigować przez serię linii zip, skoki pionowe i klify Abseil. Dreszczyk emocji związanych z tym sportem uzupełniają wspaniałe naturalne krajobrazy, rozciągające się od bujnej roślinności po głębokie baseny i koronkowe zasłony wody.

Paragliding, Kenya

Dla paralotniarzy Kerio Valley jest krajem docelowym Afryki. W części Great Rift Valley Kerio jest pomijana przez skarbiec Elgeyo o wysokości 6 000 stóp / 1830 metrów i słynie jako miejsce dla pięciu rekordów świata paralotniowego. 62 mil / 100 kilometrów nieprzerwanej linii grzbietowej sprawia, że jest to doskonałe miejsce dla doświadczonych paralotniarzy w poszukiwaniu lotów długodystansowych, a ci, którzy nie są wykwalifikowani, mogą zapisać się na loty tandemowe z lokalnymi operatorami. Do wyboru są również safari paralotniowe, oferujące unikalną perspektywę krajobrazowej scenerii. Najlepsze warunki latania w dolinie Kerio trwają od grudnia do marca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “10 najlepszych sportów extremalnych w Afryce”