Dubaj

Najciekawsze miejsca w Dubaju

Najciekawsze miejsca w Dubaju

Najciekawsze miejsca w Dubaju. Dubaj jest jednym z najważniejszych miejsc turystycznych na świecie. W 2017 roku ponad 15 milionów turystów zatrzymało się co najmniej na jedną noc w mieście, co jest dość niezwykłe, jeśli wziąć pod uwagę, że populacja miasta wynosi tylko 2,8 miliona. W rzeczywistości stosunek Dubaju do liczby turystów na mieszkańca jest wyższy niż 5 do 1 – zdecydowanie najwyższy na świecie. Jeśli ostatnio odwiedziłeś Dubaj, prawie na pewno uderzyły Cię tłumy ludzi. Jest to szczególnie prawdziwe w następujących atrakcjach, które są jednymi z najbardziej zatłoczonych miejsc w Dubaju.

Dubaj
Dubaj

The Palm Islands (Wyspy Palmowe)

Trudno jest znaleźć oficjalne statystyki odwiedzin dla Wysp Palmowych, sztucznych wysp, które znajdują się tuż przy wybrzeżu Dubaju i nie są zaskakująco ukształtowane jak palmy. Ostatnie numery dla Palm Jumeriah, największej i najpopularniejszej z tych wysp, sugerują nocną populację liczącą od 9 do 1 000 turystów, co sprawia, że jest ona nieco bardziej popularna niż Burdż Chalifa i zdecydowanie jedna z bardziej zatłoczonych atrakcji Dubaju, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę jak wąska jest większość jej dróg. Ruch jest tu poważnym problemem. Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że podczas gdy Wyspy Palmowe robią wrażenie, gdy są widziane z kosmosu lub na szczycie wieżowców w Dubaju, ich kształt nie jest oczywisty podczas spaceru lub jazdy na Palm Jumeriah.

The Burj Khalifa

Burdż Chalifa to najwyższy budynek na świecie, przynajmniej na razie, o wysokości 2.722cali. Podczas gdy niektóre budynki w trakcie budowy będą wyższe po ukończeniu, jest mało prawdopodobne, aby którykolwiek z nich był tak popularny jak Burdż Chalifa: przyciągnął ponad 2 miliony odwiedzających w 2017 r., Co daje ponad 5000 zdumionych oczu dziennie. Dla kontrastu, miasto Jeddah w Arabii Saudyjskiej (siedziba nierozwiniętej Wieży Jeddah, która jest tylko o kilka stóp wyższa od Burdż Chalifa) przyjmuje mniej turystów rocznie niż tylko ten jeden budynek w Dubaju. Nie mówiąc już o subiektywnych różnicach estetycznych między budynkami, które są na tyle ostre, że powinno być jasne, które z nich jest bardziej atrakcyjne.

Wild Wadi Water Park

Biorąc pod uwagę fakt, że letnie temperatury w Dubaju regularnie przekraczają 120 ° F, może wydawać się dziwne, że park wodny zgromadzi tu mniej niż 1 000 000 wizyt rocznie. Jest to szczególnie dziwne, jeśli kiedykolwiek byłeś na cudownie pięknych plażach w Dubaju, których upalne piaski i temperatury przypominające kąpiel są trochę mniej odświeżające. Wielu turystów wolałoby zrelaksować się w klimatyzowanym holu Burj Dubai, zamiast cierpieć na pobliskiej plaży Jumeriah! Z drugiej strony, 2400 odwiedzających dziennie to nic, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę tę liczbę w świetle wszystkich innych popularnych, zatłoczonych atrakcji Dubaju na tej liście.

Wild Wadi Water Park
Wild Wadi Water Park
Wild Wadi Water Park
Wild Wadi Water Park

Dubai Mall

Najbardziej zatłoczoną atrakcją Dubaju jest zdecydowanie Dubai Mall. Położony w pobliżu podstawy najwyższego budynku świata Dubai Mall przyciągnął ponad 80 milionów odwiedzających w 2017 r., Oznacza to, że każdego dnia do tego centrum handlowego wchodzi prawie 220 000 osób, czyli około 183 dla każdego z 1200 sklepów, które można znaleźć w tym centrum handlowym. Ciekawostka: podczas gdy Dubai Mall jest największym na świecie pod względem powierzchni, jest to zaledwie 19 pod względem powierzchni do wynajęcia, ze względu na część powierzchni zajmowanej przez wodospady, lodowiska i akwaria.

Dubai Aquarium

Tak jak Burdż Chalifa znajduje się w pobliżu centrum handlowego Dubai Mall, znajduje się w nim Akwarium Dubaju, które sprawia, że jest to stosunkowo niewielki kwadrat terenu nieproporcjonalnie cenny dla branży turystycznej Dubaju. Podczas gdy w ostatnich latach trudno było znaleźć indywidualne statystyki dla akwarium, wiadomo, że przyciągnął on 1,5 miliona opłacanych gości podczas pierwszego roku (2011). Jest więc prawie pewne, że co najmniej 4000 osób dziennie zachwyca się morskim życiem, które można tutaj zobaczyć, a niektóre z nich korzystają z opcji nurkowania dostępnych w ofercie akwarium, w tym „nurkowania z rekinami”, które pozwala Ci stać blisko z rekinami Sand Tiger. Alternatywnie możesz mieć „Doświadczenie Syreny”, chociaż nie stajesz się syreną.

Ski Dubai

Stosunkowo niewielka liczba odwiedzających przyciąga najbardziej popularny park wodny w Dubaju co może być zaskakująca, ale fakt, że można jeździć na nartach dosłownie w środku pustyni, jest wręcz dziwaczny. OK, więc Ski Dubai nie odbywa się z technicznego punktu widzenia na pustyni, ponieważ znajduje się w silnie klimatyzowanym, zdecydowanie sztucznym środowisku. Mimo to, jest raczej niezwykłe, że trzy czwarte miliona ludzi wybiera Dubaj co roku jako ośrodek narciarski, biorąc pod uwagę rzadkie opady śniegu na większości Bliskiego Wschodu. Rzeczywiście, istnienie Ski Dubai jest świadectwem nie tylko potęgi atrakcji Dubaju, które motywują turystów do zwiedzania miasta, ale także nie-światowej inżynierii, która leży u podstaw najbardziej zatłoczonych atrakcji Dubaju.

Komentarz do “Najciekawsze miejsca w Dubaju”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *