Central Park

Central Park

Od pierwszego dnia Central Park stał się podwórkiem mieszkańców miasta: bujną i szeroko otwartą ucieczką od rojącego się miasta tuż za jego obrzeżem. To, co zaczęło się jako wysiłek kierowany przez obywateli do ożywienia tego cennego zasobu, stało się trwałym zaangażowaniem w zdrowie Parku, a tym samym w zdrowie wszystkich nowojorczyków. Zainwestowano ponad 1 miliard dolarów w tę misję, której wpływ jest ponad miarę.

59th to 110th Street
Manhattan Borough,
from Central Park West to 5th Avenue,
Nowy Jork, NY 10022

Jeśli ktoś oglądał Kevina samego w Nowym Yorku to napewno odnajdzie tu miejsca, które pojawiają się w filmie.
Park robi wrażenie głównie swoją wielkością ale różnorodnością podłoża. Każdy znajdzie tutaj miejsce na chwileczkę zapomnienia.

Piękne miejsce. Odskocznia od zgiełku i szumu wielkiego miasta. Mimo zimna i braku liści, park robi wrażenie. Bardzo zadbany areał. Mnóstwo ciekawych miejsc w których trzeba się zatrzymać. Można spędzić tam cały dzień, odpoczywając lub uprawiając rożnego rodzaju sporty. Filmowe scenerie, ikona Nowego Jorku, było pięknie 🙂

Szeroki wybór rozrywek oferowanych w parku. Możliwość spędzenia czasu w dowolny sposób na łonie natury. Nic tylko uczyć się dobrych zwyczajów od Amerykanów!

Park to małe, zielone miasteczko w samym centrum Manhattanu… genialne widoki na wieżowce a zarazem spokój i cisza. Warto podejść na Strawberry Fields – to tam znajdziemy wybrukowany napis „Imagine” w hołdzie dla Johna Lennona. Gdy tam byliśmy na ławeczkach wokół siedziało mnóstwo ludzi. Znalazł się tez jeden chłopak z gitara grający utwory Beatelsów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 komentarzy “Central Park”