Coyote Buttes („The Wave”)

Formacja skalna w Arizonie, USA.

Obszar znajduje się wzdłuż granicy Utah/Arizona w pobliżu miasta Kanab. To surrealistyczne miejsce, na pierwszy rzut oka, wygląda jak krajobraz z odległej planety porostu zapiera dech! Gdyby Salvador Dalí zajmował się malowaniem pejzaży, ten krajobraz byłby jego prekursorskim dziełem. Miedziane i bursztynowe odcienie warstw z ery jurajskiej nakładają się na siebie tworząc wzgórza – istny raj dla fotografów i turystów.

Obszar jest stosunkowo mały i uważany za delikatny. Aby go chronić, tylko 20 wędrowców ma dostęp dziennie. Wymagane są zaawansowane zezwolenia, aby dostać się w to niezwykłe miejsce, potrzebne jest pozwolenie, którego zdobycie jest dość trudne, ze względu na wprowadzony przez tamtejszy Urząd Zagospodarowania Terenu system losowy – zarejestruj się zatem jak najwcześniej. Nawet jeśli Ci się nie poszczęści i nie otrzymasz pozwolenia, nic straconego. Arizona jest pełna niesamowitych miejsc wartych zobaczenia, takich jak Kanion Antylopy czy Wielki Kanion.

Biwakowanie nie jest dozwolone na obszarze Coyote Buttes, ale jest dostępne w pobliżu początku szlaku. Wędrówka jest stosunkowo łatwa, ale w niektórych miejscach nie ma dostrzegalnego szlaku, więc potrzebne są umiejętności znajdowania trasy. Po uzyskaniu pozwolenia BLM udostępnia mapę ze współrzędnymi GPS i punktami orientacyjnymi. Noszenie GPS to dobry pomysł, ale ludzie przyzwyczajeni do wyszukiwania tras backcountry nie powinni mieć problemów z dotarciem do The Wave bez niego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *