G-WAY.PL — Pomysł Na Weekend —

Meksyk najlepsze miejsca do nurkowania

Meksyk najlepsze miejsca do nurkowania

Meksyk najlepsze miejsca do nurkowania. Nurkowanie z akwalungiem to jedne z najpopularniejszych atrakcji, jakie można spędzić na meksykańskich plażach. Meksykańskie wybrzeże tętni kolorowym podwodnym życiem i bez wątpienia będziesz chciał to zobaczyć. Nurkowanie w akwalungu wymaga specjalnego przeszkolenia i skomplikowanego sprzętu, ale prawie każdy może nurkować bez specjalnego przygotowania – jeśli wybierzesz łatwe miejsce, nie musisz nawet umieć pływać. Zobaczysz kilka interesujących ryb i innych morskich stworzeń, i możesz uzyskać zupełnie nową koncepcję tego, co dzieje się pod powierzchnią wody.

Meksyk ma wiele miejsc, w których znajdziesz doskonałe warunki do nurkowania.
Meksyk najlepsze miejsca do nurkowania:

Cenote Dos Ojos

Geologia Półwyspu Jukatan to głównie wapień, który tworzy płaski, porowaty teren. Istnieje wiele naturalnych dziur, znanych jako cenoty, które pochodzą z czasów Majów. Cenote oferują zupełnie inne doświadczenie dla nurków, ponieważ są to na ogół świeża woda, więc istnieje cała gama morskiego życia, której nie znajdziesz w oceanie. Pamiętaj, że skoro jest to świeża woda, nie będziesz unosić się tak łatwo, jak w oceanie.
Cenote Dos Ojos jest jednym z najlepszych cenotek dla snorkelingu. Dos Ojos oznacza dwoje oczu, a nazwa nawiązuje do faktu, że składa się z dwóch otworów wlotowych połączonych długą, wąską jaskinią, którą można przepłynąć, gdy poziom wody jest wystarczająco wysoki. Możesz także popływać do „Jaskini Nietoperza”, która jest znacznie ciemniejsza i zamieszkała przez wiele nietoperzy. Woda jest krystalicznie czysta, zobaczysz kilka ryb, będziesz miał wiele okazji do zobaczenia stalaktytów i stalagmitów, a także dzikich zwierząt, w tym ptaków, nietoperzy, iguan i wielu innych.

Akumal Bay


Akumal Bay znajduje się na Riviera Maya między Playa del Carmen i Tulum. Jest to popularne miejsce dla miłośników nurkowania z rurką, ponieważ istnieją tu zielone żółwie – zagrożony gatunek żółwia morskiego – które przybywają tutaj, by żerować. Istnieje wiele sklepów nurkowych oferujących usługi wzdłuż plaży. Możesz dołączyć do grupy i wyjść z przewodnikiem, lub jeśli chcesz bardziej osobistego doświadczenia, po prostu wypożyczyć sprzęt i wyjść na własną rękę. Najlepsze miejsce jest po lewej stronie, stojąc przed plażą.
Rząd wyznaczył pewne ograniczenia, aby zminimalizować wpływ na żółwie, w tym ograniczyć godziny nurkowania z rurką od 9 do 17, i wymagać od pływaków utrzymywania odległości kilku metrów od żółwi przez cały czas. Nie należy nosić płetw dla snorkelingu z żółwiami morskimi, ponieważ można je przypadkowo kopać, a ogólnie, po prostu uważaj, aby im nie przeszkadzać – przychodzą tutaj. Możesz również zobaczyć płaszczki, które mogą być inspirujące, ale pamiętaj, że ich żądło może spowodować poważne uszkodzenia.

Museo Subacuático de Arte


Podwodne muzeum w Cancún (oficjalnie Museo Subacuático de Arte, w skrócie MUSA) to sztuczna rafa z ponad 500 rzeźbami zaprojektowanymi przez różnych artystów, gdzie swobodnie rosną na nich koralowce i wodorosty. Pierwszą myślą może być zastanowienie się nad atrakcyjnością sztucznej rafy, gdy w pobliżu znajduje się tak wiele naturalnych podwodnych atrakcji, ale sztuczna rafa pomaga promować wzrost i tworzenie naturalnych raf i chroni je przed silnymi prądami. Niektórzy wolą oglądać te rzeźby z bliska, nurkując wokół nich, ale można je również podziwiać z góry podczas snorkelingu. To jedno z najfajniejszych podwodnych muzeów na świecie.

Cozumel


Dzięki czystej wodzie i bliskości rafy Mezoamerykańskiej wyspa Cozumel oferuje doskonałe warunki do nurkowania. Tuż przy wybrzeżu Riviera Maya, Cozumel ma 30 mil długości i około dziesięciu mil szerokości i oferuje doskonałe podwodne warunki oglądania, szczególnie w Punta Sur lub Chankanaab Park.
Na całej wyspie znajdują się sklepy ze sprzętem do nurkowania, więc nie będziesz miał problemu ze zdobyciem sprzętu i pomocy. Jeśli nie masz własnego sprzętu, wypożyczysz sprzęt do nurkowania i wypłyniesz z brzegu, lub jeśli naprawdę chcesz odkryć rafę, zatrudnij przewodnika, który zabierze Cię na wodę i pokaże najlepsze miejsca.
Jeśli zdecydujesz się nurkować wzdłuż brzegu, upewnij się, że warunki są bezpieczne. Sprawdź flagę ostrzegawczą na plaży, aby upewnić się, że prądy nie są zbyt silne do pływania i nurkowania. Szukając miejsca do nurkowania, miej oko na naturalne plaże. Dużo piasku świetnie nadaje się do wylegiwania się lub budowania zamków z piasku, ale nie najlepiej, jeśli szukasz ryb i innych morskich stworzeń. Plaże ze skałami i wodorostami są bardziej narażone na schronienie raf morskich, pieczar i innych obszarów chronionych, w których ryby mogą szukać schronienia, dając dużo więcej możliwości oglądania.

Huatulco


Huatulco jest miejscem przeznaczenia na wybrzeżu Pacyfiku w stanie Oaxaca. Składa się z szeregu uroczych zatok, z których kilka jest nieskazitelnych i całkowicie nierozwiniętych, co zapewnia doskonałe nurkowanie. Najłatwiej jest nurkować w zatoce La Entrega, skąd można popływać skalistym brzegiem zatoki, aby zobaczyć mnóstwo życia morskiego, ale można także wybrać się na wycieczkę łodzią i zwiedzić niektóre z dziewiczych plaż, które są otoczone Huatulco National Park. Dobrym rozwiązaniem jest zatoka Cacaluta, która ma długą przestrzeń pięknej, dziewiczej plaży i jest dostępna tylko łodzią.

The Sea of Cortez


Morze Corteza otrzymało przydomek „naturalne akwarium” od słynnego podwodnego odkrywcy Jacquesa Cousteau. Ten zbiornik wodny oddziela Półwysep Baja California od stałego lądu Meksyku. Jest to z pewnością piękna woda z dużą ilością życia morskiego do odkrycia. Jednym ze specjalnych doświadczeń, jakie możesz tutaj mieć, jest pływanie i snorkeling z lwami morskimi. W Sea of Cortez znajduje się kilka miejsc, w których można cieszyć się tą aktywnością, w tym Cabo Pulmo (które można odwiedzić jako jednodniową wycieczkę z Los Cabos) i Isla Espiritu Santo, która znajduje się w pobliżu La Paz, dalej na północ wzdłuż półwysep.

Meksyk najlepsze miejsca do nurkowania !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 komentarze “Meksyk najlepsze miejsca do nurkowania”