Nowy Jork

Nowy Jork

Miasto, które nigdy nie śpi — i ciągle jest w ruchu

Luksusowe hotele. Klimatyczne speluny i przepiękne knajpki. Magia Broadwayu. Uliczne wózki z przekąskami.
Nowy Jork uwielbia zaskakiwać — bez względu na to, czy jesteś tu po raz pierwszy, czy mieszkasz tu od dawna.
To wyjątkowa mieszanka kultowych przestrzeni artystycznych, niezliczonych sklepów, cudów architektury oraz różnorodnych dzielnic, w których dzięki dostępnemu przez całą dobę transportowi publicznemu zawsze można odkryć coś nowego.

Typowe miejsca turystyczne są rozłożone, więc żadna lokalizacja nie będzie blisko wszystkiego. Większość odwiedzających po raz pierwszy zostaje w śródmieściu i wielu jest przekonanych, że muszą znajdować się w pobliżu Times Square, co nie jest prawdą. Ważne jest przebywanie w pobliżu stacji metra. Przebywanie w pobliżu wielu linii metra jest jeszcze lepsze. Krótka podróż pociągiem poza Manhattan jest opcją dla osób podróżujących z ograniczonym budżetem, ale wtedy robi różnicę, z którego lotniska korzystasz. Long Island City w Queens jest dobrym obszarem, jeśli używasz JFK lub LGA. Jersey City w pobliżu pociągu PATH jest lepsze, jeśli używasz Newark.

To zupełnie inny świat. Bardzo szybka i różnorodna, ale także głośna (niektóre części) i duża! Z łatwością możesz poczuć się jak mrówka, patrząc na wszystkie otaczające Cię wysokie budynki. . . I na koniec …… nigdy nie będziesz się nudzić w tym mieście!

Słynne żółte taksówki w Nowym Jorku są powszechnie dostępne a Uber lub Lyft jest zawsze w zasięgu ręki. Jeśli jesteś otwarty na jazdę z innymi pasażerami, Via to świetna, niedroga opcja dzielenia się jazdą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 komentarze “Nowy Jork”