G-WAY.PL — Pomysł Na Weekend —

Toronto Harbourfront Center

Toronto Harbourfront Center

Toronto Harbourfront Center to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Toronto i taka, która oferuje mieszkańcom miast i turystom możliwość poznania najlepszych wydarzeń kulturalnych, artystycznych i edukacyjnych w Toronto. Rozległe 10-hektarowe miejsce gdzie odbywa się ponad 4000 imprez rocznie i jest domem dla dużej kolekcji miejsc w śródmieściu miasta. Miejsce przyciąga miliony odwiedzających każdego roku. Ponadto kompleks oferuje restauracje, galerie, przestrzenie społeczne, ogrody, pracownie artystyczne, lodowisko na świeżym powietrzu i wiele innych atrakcji.
Niezależnie od tego, czy interesujesz się tańcem, muzyką, teatrem, literaturą, programowaniem rodzin, działaniami związanymi z nabrzeżem czy kulturą, z pewnością będzie coś, co Cię zainteresuje.

Toronto Harbourfront Centre zostało założone w 1991 roku jako organizacja non-profit charytatywna, której celem jest rewitalizacja nabrzeża, stworzenie centrum kulturalnego i oferowanie szerokiej gamy unikatowych wydarzeń, działań i festiwali. To, co było niegdyś opuszczoną ziemią wypełnioną dawno zapomnianymi budynkami przemysłowymi, jest teraz kwitnącym kampusem, gdzie zawsze coś się dzieje, bez względu na porę roku.

Najlepszy czas na odwiedzenie Toronto Harbourfront Centre zależy od Twoich zainteresowań i preferowanej pory roku. W cieplejszych miesiącach odbywa się zawsze więcej festiwali i wydarzeń, ale w żadnym wypadku nie znudzi Cię to, co oferuje zimą. W zimie można jeździć na łyżwach na Natlirze Rink, który jest ogólnie otwarty od połowy listopada do marca.

Nocne jazdy na deskorolce również odbywają się regularnie od połowy grudnia do połowy lutego, a także w programie Learn to Skate. Można również spodziewać się programów wakacyjnych późną jesienią i różnych występów, wykładów, warsztatów i wystaw sztuki przez cały rok.

Summertime widzi Harbourfront Center na pełnych obrotach, z szansą spędzenia czasu nad wodą i chodzenia po promenadzie biegnącej wzdłuż północnego brzegu Jeziora Ontario. Staw Natrel (który zamienia się w zimowe lodowisko) jest domem dla przejażdżek łodzią wiosłową, obozów letnich i wielu programów dziecięcych Centrum. Cieplejsza pogoda przynosi także kilka wakacyjnych weekendowych festiwali na nabrzeże, bezpłatne pokazy filmowe w lipcu i sierpniu, a także Summer Music in the Garden, serię darmowych koncertów w pięknym Toronto Music Garden.

Wydarzenia i atrakcje

Zawsze jest coś do zobaczenia, zrobienia, nauki lub doświadczenia w Toronto Harbourfront Centre. Wewnętrzna i zewnętrzna organizacja kulturalna typu non-profit oferuje całoroczne programowanie artystyczne, unikalne coroczne wydarzenia i występy światowej klasy, dzięki czemu stanowi integralną część krajobrazu miasta. A najlepsze jest to, że wszystkie wydarzenia i zajęcia oferowane są w rozsądnych cenach lub są całkowicie bezpłatne.

Poniżej znajdują się przykłady tego, czego można się spodziewać.

Od maja do października w Toronto Harbourfront Centre odbywa się wiele imprez, w których świętuje się różne kultury, potrawy i miejsca docelowe, takie jak Hot & Spicy Food Festival, TaiwanFest, Asia Asia Calling, Barbados on the Water i Veg Food Fest – aby wymienić tylko kilka .
NextSteps, wiodąca seria tańców współczesnych w Kanadzie, odbywa się od września do czerwca.
Obozy dla dzieci oferowane są w przerwie marzec i od czerwca do sierpnia z ponad 80 do wyboru.
Elektrownia, wiodąca kanadyjska galeria publiczna poświęcona współczesnej sztuce wizualnej, organizuje wystawy przez cały rok.
Międzynarodowy Festiwal Autorów w Toronto (IFOA) odbywa się w październiku w ciągu 11 dni i obejmuje odczyty, indywidualne wywiady, panele dyskusyjne, specjalne wydarzenia i bezpłatne rezerwacje książek.

The Craft & Design Studio to miejsce, w którym znajdziesz pięć pracowni: szkła, tekstyliów, ceramiki, metalu i designu. Możesz kupować niektóre rzeczy z tego, co powstaje (wraz z innymi lokalnymi detalami) w sklepie Harbourfront Center.
Naucz się tańczyć na nabrzeżu przy dźwiękach zespołów na żywo (od swing do salsy) w czwartkowe wieczory przez całe lato z Dancing on the Pier.
Kupuj szeroką gamę towarów z całego świata na rynku nad jeziorem od czerwca do września, często kuratorowanym do weekendowego festiwalu (zarówno kulturalnego, regionalnego, jak i obojga).

Jedzenie i picie

Istnieje kilka opcji, aby napić się drinka lub coś zjeść w Harbourfront Center, często z fantastycznym widokiem na jezioro. Przez cały rok można znaleźć lokalny lokal Bar & Grill Lakeside, w którym można zjeść nieformalny posiłek. Lavazza Espression to autentyczna włoska kawa i Boxcar Social, w którym można wypić piwo rzemieślnicze, wino i kawę w relaksującej, ale stylowej scenerii. W miesiącach letnich Goście mogą delektować się posiłkami i napojami w lokalu Lakeside Local Patio, a od maja do września sprawdzić międzynarodowe specjały oferowane w kawiarni World Café.

Jeśli jeździsz na rowerze, wybierz szlak Martin Goodman Trail lub jedź ulicą pomiędzy Bathurst i Parliament, kierując się na południe, do Queens Quay West, aby przejechać się malowniczym nabrzeżem. Dostępny jest parking dla rowerów.

Kierowcy mogą skierować się na wschód na Lake Shore Boulevard, skręcając w prawo w Lower Simcoe Street i jadąc na południe. Lub kieruj się na zachód w Queens Quay West i skręć w lewo w Centrum na Lower Simcoe Street. Podziemny parking dostępny jest na terenie hotelu 235 Queens Quay West lub na parterze, jeden blok na zachód, przy Rees Street i Queens Quay West.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarz do “Toronto Harbourfront Center”