G-WAY.PL — Pomysł Na Weekend —

10 rzeczy do zrobienia w Antwerpii

10 rzeczy do zrobienia w Antwerpii

10 rzeczy do zrobienia w Antwerpii. Antwerpia jest jednym z dość nieznanych klejnotów Europy, od których goście natychmiast się zakochują. Ma spektakularną historyczną i nowoczesną architekturę, nad którą można zobaczyć rzekę Scheldt i muzea. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – od wspaniałego domu Petera Paula Rubensa po Muzeum Linii Czerwonej Gwiazdy, w którym ożywają dni wielkich transatlantyckich liniowców. Nie przegap muzeum mody MoMu, ponieważ Antwerpia zawsze była w czołówce projektowania modowego. Jest niezwykłe muzeum Plantin-Moretus, które jest jedynym muzeum na świecie, które ma status Światowego Dziedzictwa UNESCO.


Jak dostać się do Antwerpii
Jeśli podróżujesz z Londynu, jedź pociągiem Eurostar z London St. Pancras do Brussels Midi. Przez cały dzień kursują regularne pociągi Eurostar, które jadą 2 godziny i 1 minutę. Zarezerwuj bilet Eurostar tutaj. Twój bilet Eurostar zapewnia bezpłatną podróż z Brukseli do Antwerpii oraz z Antwerpii do Brukseli na bilet powrotny, a połączenie jest bezpośrednio z Brussels Midi. Podróż pociągiem z Brukseli do Antwerpii trwa około 56 minut.

10 rzeczy do zrobienia w Antwerpii

Zwiedzanie muzeum MAS (Museum aan de Strom)

Nie możesz przegapić MAS: ta wysoka, czerwona cegła, asymetryczny budynek działa jak latarnia morska na Eilandje, wyspie, która szybko staje się najsławniejszą dzielnicą w Antwerpii. Wystawy są rozmieszczone na 10 piętrach, z których każdy przyjmuje inny motyw. Jednym z najbardziej zaskakujących jest pierwszy, w którym przechowywanych jest ponad 180 000 obiektów w muzeum, które nie są eksponowane. Oznaczone i ponumerowane, zawieszone na ścianach lub umieszczone w specjalnych szafach, czekające na ich zwroty przed publicznością. Daje bardzo dobre pojęcie o tym, jak skomplikowane jest organizowanie muzeum. Inne wystawy podejmują życie i śmierć; sztuka przedkolumbijska; opowieść o sile i prestiżu oraz o tym, jak jest ona wyświetlana i wykorzystywana; i Antwerpii jako jeden z głównych portów świata. Następnie przejdź na najwyższe piętro, aby uzyskać najlepszy widok 360 stopni na Antwerpię. Widzisz domowe domy, w których właściciele domów wykorzystują swoje domostwa, wieże kościelne, które podkreślają panoramę miasta, zakrzywioną rzekę Scheldt, a w oddali port w Antwerpii z niekończącym się industrialnym bałaganem dźwigów, nabrzeży i elektrowni.

Odwiedź Onze-Lieve-Vrouwekathedraal, katedrę Matki Bożej

Ta imponująca, rozległa gotycka katedra została zbudowana w latach 1352-1521 na miejscu mniejszego kościoła. Jego strzelista wieża o wysokości 123 metrów wyróżnia się niczym latarnia morska z dowolnego miejsca w Antwerpii i była niegdyś magnesem dla pielgrzymów, którzy przybywali tutaj tysiącami. Wejdź do środka, by obejrzeć wczesne obrazy Rubensa i starych mistrzów z innych malarzy, rozproszonych po katedrze, otoczonych wspaniałą czerwienią na gołych białych ścianach.

Podziwiaj wielki plac Grote Markt

Średniowieczny plac, który jest sercem miasta, jest równie ekstrawagancki, jak każdy inny z wielkich flamandzkich placów, takich jak Bruksela i Brugia. Grote Markt, niegdyś mieszczący kupców i gildie, które uczyniły miasto bogatym, teraz nuci turystycznym rytmem. Jest zamknięta dla ruchu kołowego, więc usiądź w jednej z kawiarni na placu i weź udział w niezwykłej fontannie Brabo i wspaniałym, stylizowanym na renesansowy ratusz, który został ukończony w 1565 roku.

Świat Petera Paula Rubensa

Peter Paul Rubens (1577-1640) był nie tylko jednym z największych mistrzów Starego Mistrza na świecie – stał się także międzynarodowym dyplomatą w złożonym świecie politycznym XVII-wiecznej Europy. Jego urok i piękny wygląd pomogły mu pracować dla notorycznie trudnej Marii de Medici (wdowa po Henrym IV Francji), a później dla Karola I z Anglii (zaprojektowanie sufitu Domu Bankietowego w Whitehall dla króla). Od 10 roku życia Rubens mieszkał w Antwerpii w tym łaskawym domu, który został przekształcony w muzeum w 1946 roku i niedawno odnowiony. Dom został zaprojektowany jako włoski pałac z barokowym portykiem, półokrągłą galerią posągów i drewnianymi panelami, które biegną od kuchni po bogato zdobione salony. Jest tam ogromne studio, w którym artysta i jego studenci produkowali dzieła dla rodzin królewskich i szlachty Europy, którzy byli jego głównymi klientami, i wspaniały ogród formalny, z którego korzystali malarz i jego rodzina.

Dowiedz się o podróży emigrantów z Europy do Nowego Świata

Muzeum Linii Czerwonej Gwiazdy opowiada historie o milionach biednych emigrantów, którzy opuścili Europę przez Antwerpię, aby szukać lepszego życia w Ameryce w XIX i XX wieku. Opowiada ich historie w najbardziej przekonujący sposób. Widzisz twarze emigrantów na starych fotografiach; podążaj za swoimi podróżami z całej Europy do Antwerpii na mapach, podróże często zajmują miesiące z rozdzierającym sercem wysiłkiem, aw wielu przypadkach można je usłyszeć na słuchawkach, które odcinają resztę świata wokół ciebie i zabierają Cię w ich życie w niezwykle potężny sposób.

Czujesz prawdziwą sympatię dla małej Ity Moëll, która cierpiała na jaglicę, gdy została przebadana na wyspie Ellis w poszukiwaniu chorób i została odesłana do Europy. Cholera, dur brzuszny i jaglica były chorobami, których Ameryka najbardziej się obawiała, a każda epidemia w Europie przyniosła ostrzejsze kontrole w Antwerpii i Nowym Jorku oraz ostry sprzeciw wobec imigrantów.

Odwiedź 400-letni drukarnię

Ten duży, imponujący i bardzo okazały dom jest schowany w bocznej uliczce w centrum Antwerpii. Wejdź do środka i wejdź do domu i warsztatów firmy wydawniczej Plantin-Moretus, najważniejszych i największych drukarek w Europie w tym czasie. Dom został zbudowany wokół uroczego formalnego 17-wiecznego ogrodu z pokojami z czterech stron. Pierwsze pokoje, które odwiedzasz, są domowymi, wspaniała seria restauracji i salonów, które pokazały bogactwo i moc rodziny. Niektóre mają dębowe panele ścienne; inne mają ściany pokryte złoconą skórą lub zawieszone na portretach rodziny i przyjaciół.

Ale dom był czymś więcej niż tylko domem, a reszta budynku była wykorzystywana przez drukarnię. Możesz zobaczyć pokoje pełne drewnianych pras, które są najstarsze na świecie, i można oglądać pokazy pracy pras. Stara księgarnia przenosi nas do czasów, kiedy bogaci klienci przychodzili kupić, ich srebrne i złote monety ważono, aby sprawdzić ich wartość, zanim pozwolono im zabrać swoje cenne książki do domu. Muzeum Plantin-Moretus jest prawdziwym skarbem, jedynym muzeum na świecie, które uzyskało status Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Odwiedź jeden z najstarszych ogrodów zoologicznych na świecie

Po przybyciu do Antwerpii od razu znajdziesz dwa wspaniałe dzieła architektury. Jadąc pociągiem, będziesz przytłoczony wspaniałym 1905 Centraal Station, jednym z najbardziej uderzających w Europie. Wyjdź i po lewej stronie zobaczysz inną architektoniczną świetność: Zoo w Antwerpii.
Założony w 1843 roku, jest jednym z najstarszych na świecie ogrodów zoologicznych o światowej renomie dzięki specjalnemu programowi hodowlanemu. Ma piękne budynki, takie jak egipska świątynia, zbudowana w 1856 roku i budynek antylopy zbudowany w 1861 roku w stylu orientalnym. Został niedawno odremontowany, a akwarium wzbogaciło się o środowisko rafy, dzięki czemu jest ono obowiązkowe dla wszystkich odwiedzających rodzinę.

Antwerp Fashion w Muzeum Mody Mode (MoMu)

Przez dziesięciolecia grupa wpływowych osób z Antwerpii podkreślała prymat projektantów mody w Antwerpii, więc jeśli interesujesz się tym tematem, spraw, aby Mode Fashion Museum stało się jednym z przystanków. Ma tylko tymczasowe wystawy, ale są one oszałamiające. Obecna wystawa – Margiela, The Hermes Years – trwa do 28 sierpnia 2017 r., A po niej nastąpi kolejna do wiosny 2018 r., Kiedy muzeum zostanie zamknięte na gruntowny remont.

Tylko Dries Van Noten z oryginalnej Antwerpii Six wciąż ma samodzielny sklep, mieszczący się w bajecznym zakątku Het Modepaleis, kilka minut spacerem. Pozostali projektanci, tacy jak Martin Margiela i Ann Demeulemeester, sprzedają swoje domy i inne duże sklepy.

Pij piwo

Podobnie jak wszystkie belgijskie miasta, piwne i piwne piwnice są tu ważną częścią życia. Weź tramwaj numer 9 lub 15 do De Koninck, zabytkowego browaru w Antwerpii, aby zwiedzić browar i spróbować swoich produktów. Browar mieści się w oryginalnym budynku przemysłowym z początku XX wieku, a zwiedzanie poprowadzi cię przez interaktywne wystawy poświęcone piwowarom i przechodząc przez chodnik, gdzie patrzysz w dół na salę browaru, aż dotrzesz do przytulnego „pubu”. Jest tam dobry sklep sprzedający piwo i słynne szklanki (miski). Również na terenie znajduje się sklep z serami i bardzo dobry niezależny sklep mięsny.

Spróbuj frytek

Frites (frytki) są podstawową częścią belgijskiej diety; Belgowie są największymi konsumentami frytek w Europie. A frytki, które produkują, są bardzo dobre, szczególnie w Antwerpii, która twierdzi, że jest miastem, które wymyśliło pojęcie fritrii. Podczas gdy istnieje wiele miejsc, w których można się zapisać na szybkie naprawy fryt, koniecznie musisz spróbować Frites Atelier przy 32 Korte Gasthuisstraat. Jest zawsze zajęty, ale możesz mieć szczęście i być w stanie złapać krzesło przy czterech lub pięciu małych stolikach w środku. W przeciwnym razie stań na zewnątrz przy wysokim stole. A frytki? Są pyszne, i powinny być. Frites Atelier to niewielka sieć założona przez szefa kuchni Michelin, Sergio Hermana. Możesz dostać zwykłe frytki, a następnie wybrać sos, który otrzymasz z dużych dozowników kamienia. Lub pójść na prawdziwą ucztę i upiec frytki z belgijskim gulaszem lub boudin blanc.

10 rzeczy do zrobienia w Antwerpii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *