G-WAY.PL — Pomysł Na Weekend —
Alton Towers

Alton Towers

Alton Towers to największy w Wielkiej Brytanii park rozrywki i jak sama nazwa wskazuje, leży w miejscowości Alton w Staffordshire. Park odwiedza rocznie około 3 mln osób, co daje mu 9 miejsce pod względem popularności w Europie. Park podzielony jest na dwie główne części – Park tematyczny i park wodny. W skład parku wchodzą 2 hotele (The Alton Towers Hotel i Splash Landings Hotel), park wodny, spa, muzeum historii Alton oraz centrum konferencyjne.

W parku tematycznym mamy ogromną ilość atrakcji w tym wszelkiego rodzaju „przejażdżki”, między innymi rollercoastery takie jak:
Nemezis – w 2008 ogłoszony 13-tym najlepszym rollercoasterem na świecie, Air, Th13teen, Oblivion – istnieją restrykcje, aby skorzystać z przejażdżki, aby wejść na ten osiągający prędkość 100km/h trzeba mieć co najmniej 1.4 metra wzrostu, Rita – znany jest tego, że prędkość 100 km/h osiąga w 2.2 sekundy wiec jest to coś dla amatorów mocnych wrażeń. Dla mniejszych dzieci i mniej odważnych osób „Laughs & frights”, czyli do wyboru spływy na wszelkiego rodzaju pontonach oraz wiele karuzeli. Poza tym w parku odbywają się przedstawienia, można pospacerować po ogrodach, odwiedzić muzeum historii Alton Towers, znajduje się też kolejka linowa i „Extraordinary Golf Course”, czyli specjalnie zaprojektowane pole golfowe dla dzieci. Wszystkich atrakcji nie sposób wymienić i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. W parku wodnym mamy do dyspozycji kilka basenów, poza tym zjeżdżalnie i wiele innych atrakcji.

PRZYDATNE INFORMACJE:
Alton Towers
Farley Lane, Alton,
Staffordshire, ST10 4DB
Wielka Brytania
tel. +44 871 222 3330
E-mail: formularz na stronie
www.altontowers.com
GPS: -1.8931890, 52.9872780

CENNIK:
Dzienny bilet do parku tematycznego to koszt około
30 GBP za osobę dorosłą
25 GBP za dziecko
Ceny oczywiście mogą różnic się w zależności od pory roku i sposobu, w jaki zdecydujemy się kupić bilet. Dla przykładu dodam, że podane ceny dotyczą tylko zakupu przez internet, a cena za bilet przy kasie w dzień przyjazdu to
40 GBP za osobę dorosłą
32 GBP za dziecko
Jeśli chodzi o park wodny to bilety dostępne są online w cenie
15 GBP za osobę dorosłą
10 GBP za dziecko
Dodatkowo istnieje możliwość zakupu biletu rodzinnego (np. 2+1)
35 GBP
Więcej informacji na temat cen biletów można znaleźć na stronie:
www.altontowers.com/tickets

GODZINY OTWARCIA:
W zależności od parku czyli – park tematyczny, park wodny bądź pole golfowe godziny otwarcia są różne w różnych porach roku. Szczegółowe informacje na stronie: www.altontowers.com/events/opening-times

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *