G-WAY.PL — Pomysł Na Weekend —
Madrid Temple of Debod

Debod – Madrycka świątynia – przewodnik


Jaka jest autentyczna starożytna świątynia egipska ponad 2000 mil poza Egiptem? Świątynia, o której tu mowa, to madrycka świątynia Debod, która od ponad 40 lat jest jednym z najbardziej wyjątkowych. Jest to niekonwencjonalne i przyjemnie zaskakujące miejsce w stolicy Hiszpanii. Jako jedna z czterech egipskich świątyń położonych poza Egiptem.

Nadal nie jesteś przekonany, czy powinieneś włączyć świątynię do swojej trasy w Madrycie? Biorąc pod uwagę, że jej zwiedzanie jest całkowicie darmowe, nie ma wymówki, aby jej nie zobaczyć, to byłby wielki błąd.

Atrakcja turystyczna

Świątynia dumnie przyciąga setki tysięcy odwiedzających każdego roku z całego świata. Jako jeden z nielicznych na świecie przykładów egipskiej architektury położonej poza Egiptem. Wyjątkowa historia świątyni czyni ją wyróżniającą się wśród wielu innych fascynujących zabytków Madrytu.

Wewnątrz świątyni znajduje się sala, kilka kaplic, małe muzeum i wiele innych.

Nadal można podziwiać wspaniały splendor świątyni z zewnątrz. Udaj się wzdłuż świętego przejścia procesyjnego przez łuki i pozwól się przenieść w czasie do czasów chwały starożytnego Egiptu. Wieka magia i historia pomnika zapiera dech w piersiach.

Świątynia jest wspaniała o każdej porze dnia, ale ze względu na szczególnie oszałamiający widok, koniecznie o zachodzie słońca. Podczas procesu rekonstrukcji zachowano wielką ostrożność, aby zachować pierwotną orientację świątyni na wschód. Świątynia cieszy się zapierającym dech w piersiach, kolorowym tłem, gdzie słońce zanika pod horyzontem.

Lokalizacja Świątyni Debod

Lokalizacja Świątyni Debod w Parque del Oeste sprawia, że jest łatwo dostępny z kompaktowego centrum Madrytu. Łatwo stąd dotrzeć do innych znanych zabytków, takich jak Pałac Królewski i Plaza de España, a także dobrze obsługiwanych przez transport publiczny. Wystarczy wsiąść do metra linii 3 do Plaza de España lub stacji Ventura lub linii 10 do stacji Plaza de España.

Jeśli chcesz uciec od tłumów turystów i odpocząć trochę, to jest dobre miejsce. Niektóre z najlepszych terenów zielonych w Madrycie są również łatwo dostępne ze świątyni. Ogrody Sabatini i Park Campo del Moro są wspaniałymi miejscami na relaksujący spacer, aby pomóc Ci uciec od zgiełku miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *