Park Disneyland

Disneyland Park

Disneyland Park

Disneyland Park to najbardziej znany park rozrywki w Europie, podzielony jest na 5 krain w każdej z nich są punkty gastronomiczne i atrakcje dla wszystkich bez wzglendu na wiek.:
Main Street to Amerykańska ulica z lat 20-tych, gdzie znajdują się liczne sklepy, ratusz, restauracje i fast foody oraz główna stacja kolejki kursującej wokół Parku.

Discoveryland inaczej zwana Krainą Przyszłości. Można tam znaleźć następujące atrakcje: Tor Samochodowy „Autopia”, Symulator wyprawy w kosmos „Star Tours”, kolejką Toy Story 2, Statek Kosmiczny, Kosmiczna kolejka górska „Space Mountain: Mission 2”, Karuzela Międzyplanetarna, Nautiliusem.

Adventureland to Kraina Przygód

na którą składają się: mini-miasto z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy inspirowane historią Alladyna, azjatycka dżungla z kolejką górską Indiany Jonesa, a największą jej część zbudowano w klimacie „Piratów z Karaibów” (z wielkim statkiem pirackim w centrum).
Fantasyland to kraina baśni i fantazji. Głównym obiektem jest tutaj górujący nad całym parkiem zamek Śpiącej Królewny. Pozostałe części to bajka o Królowej Śniegu, Piotrusiu Panu, Pinokiu, Alicji w krainie czarów (labirynt) oraz innym postaciom i bajkom dla najmłodszych.?
Frontierland to część z karkołomnymi rollercasterami i wieloma atrakcjami podnoszącymi nasz poziom adrenaliny. Znajdziemy tu banki, saloony, kowbojów. Do najważniejszych atrakcji należą także dom strachów, sztuczne jezioro, czy górnicza kolejka górska. Będąc w Disneylandzie nie można zapomnieć o Wielkiej Paradzie bohaterów Disneya: Myszka Miki, Kaczor Donald, Pluto i Goofie, Piotruś Pan, Kapitan Hook to tylko niektóre z postaci, które możemy tam spotkać.
Przy wejściu do Parku, można wypożyczyć wózki dziecięce. Park oferuje serwis BABY SWITCH, dla rodziców pociech, które nie mogą korzystać z danej atrakcji. W takim przypadku jeden rodzic korzysta z atrakcji, a drugi zostaje z dzieckiem i następnie rodzice się zamieniają.

PRZYDATNE INFORMACJE:

Park Disneyland
20 Avenue de la Fosse des Pressoirs
77700 Magny-le-Hongre, France
Tel.: 1 605 83 83
E-mail: poprzez formularz na stronie
www.disneylandparis.com
GPS 2.7840471, 48.8690057

CENNIK:
1 park:
1 dzień: 52 EUR dorosły
44 EUR dzieci (3-11 lat)
2 parki:
1 dzień: 65 EUR dorosły
57 EUR dzieci (3-11 lat)
2 dni: 111 EUR dorosły
94 EUR dzieci (3-11 lat)
3 dni: 138 EUR dorosły
117 EUR dzieci (3-11 lat)

GODZINY OTWARCIA
Disneyland® otwarty jest przez cały rok (80% atrakcji jest zadaszona).
W sezonie i w weekendu od 10:00-20:00, poza sezonem od 10:00 do 19:00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarze “Disneyland Park”