Gardaland PARK

Gardaland PARK

Gardaland PARK

Gardaland PARK położony jest w miejscowości Castelnuovo del Garda jest wymarzonym parkiem dla osób lubiących góry i jezioro, wszystko to za sprawą jego położenia nad największym jeziorem Półwyspu Apenińskiego.
Ponieważ park znajduje się nad jeziorem, większość atrakcji ma coś wspólnego z wodą, od pontonów (Kolorado Boat) przepływających przez wodne wiry oraz wodospady po kolejki górskie (Fuga de Atlandite). Fani kolejek „głową na dół” też znajdą tutaj coś dla siebie – kolejka górska Blue Tornado – przejażdżka na niej naprawdę zapiera dech w piersiach.

Kraina Adventure, to prawdziwa przygoda. Koniecznie trzeba przepłynąć się pontonem po rwącej rzece na Jungle Rapids oraz I Corsari (niepozornie z zewnątrz wyglądający statek piracki, ze swojego pokładu zabierze na wspaniałą podróż łodziami po zmieniających się podziemnych krainach, gdzie będziemy m.in. uczestniczyć w bitwie morskiej).
Adrenaline to wyzwanie dla najodważniejszych. Mamy tu do dyspozycji dwa, pozostawiające niezapomniane wrażenie roller coastery: Blue Tornado, gdzie siedzimy jak na wyciągu krzesełkowym, jednak od zwykłego wyciągu różni nas prędkość z jaką jedziemy i figury jakie nam są fundowane oraz klasyczny Magic Mountain ze spiralą na trasie.

Do tego nie możemy opuścić: kina 3D (niewiarygodne, że siędząc na fotelu, mamy praktycznie takie same wrażenia jak na rzeczywistym roller coasterze – do wyboru kilka filmów w ciągu dnia, wyświetlanych o różnych porach, warto więc udać się tu na początku i na podstawie repertuaru, określić czas na inne atrakcje), Space Vertigo – spadanie z 40 metrowej wieży. Należy pamiętać, że jest to bardzo popularny park we Włoszech i w okresie wakacyjnym, w weekendy jest sporo osób i oczekiwanie na atrakcje trwa do kilkudziesięciu minut. Do dyspozycji wiele barów i restauracji, a także specjalne przygotowane, zacienione miejsca do spożywania własnych posiłków.

PRZYDATNE INFORMACJE:
Gardaland PARK
Via Derna 4
37014 Castelnuovo del Garda (VR)
ok. 100 km od Bergamo i 20 km od Werony
Tel.: +39 045 644 9777
E-mail: infobox@gardaland.it
www.gardaland.it
GPS 10.7130486, 45.4564808

CENNIK:
1 dniowy
dorośli 35 EUR
dzieci (do 10 lat) 29 EUR
do 1m wzrostu gratis
2 dniowy
dorośli 52 EUR
dzieci (do 10 lat) 42 EUR
do 1m wzrostu gratis
bilety Combi (Gardaland + Sea Life) 1 dniowy
dorośli 39 EUR
dzieci (do 10 lat) 32 EUR
do 1m wzrostu gratis

GODZINY OTWARCIA
kwiecień – wrzesień 09:00 – 18:00
lipiec – sierpień do 23:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 komentarzy “Gardaland PARK”