Kapadocja – Turcja

Kapadocja Turcja

Kapadocja Turcja jest najpopularniejszym i jednym z najcieplejszych miejsce na świecie a ceny są przystępne i można zobaczyć wyjątkowe bajkowe krajobrazy. Jest to zadbana dolina z mnóstwem unikalnych, naturalnych formacji skalnych. Niektóre z nich przypominają typowe skały kominowe, inne przypominają kształtem zwierzęta lub ludzi. Najpopularniejszym jest Camel Rock, który ma szyję i garby jak wielbłąd!

Obszar Kapadocji był zasiedlany przez ludzi od czasów prehistorycznych, a na przestrzeni wieków był okupowany przez Hetytów, Persów, Rzymian, wczesnych chrześcijan, Bizantyjczyków, Turków Seldżuckich i Osmanów. Większość z skalnych budynków i podziemnych miast można zobaczyć do dziś i wyglądają zupełnie jak plany filmowe z Gwiezdnych Wojen.

Nie możesz przegapić słynnych lotów balonem w Kapadocji. Co roku robi to ponad pół miliona turystów. Balony są fajne do oglądania z ziemi, a jeszcze przyjemniej jest latać! Można poczekać i zarezerwować lot balonem po przybyciu do Kapadocji, ale polecam wcześniejszą rezerwację online, ponieważ jest to bardzo popularna aktywność, która może się wyprzedać.
Ponad połowa światowych wycieczek balonem odbywa się tutaj. A nawet jeśli nie interesują Cię słynne loty balonem w Kapadocji, nadal warto tu przyjechać po dobre jedzenie, hotele w jaskiniach, historię i fotogeniczne szlaki turystyczne.

Gdzie jest Kapadocja?

Kapadocja znajduje się w środkowej Turcji, a najbliższym dużym miastem i lotniskiem jest Kayseri. Obszar turystyczny Kapadocji obejmuje małe miasteczka Göreme, Uchisar i Urgup. Goreme ma najlepszy wybór hoteli i restauracji. Najlepszym sposobem na dostanie się do Kapadocji Turcja jest lot krajowy z lotniska Sabiha Gokcen (SAW) w Stambule do lotniska Kayseri (ASR). Na tej trasie jest kilka lotów każdego dnia i zajmuje to tylko 1,5 godziny. Bilet w jedną stronę może kosztować zaledwie 150 lirów. Po przybyciu do Kayseri będziecie potrzebować transferu vanem, ponieważ jest to 1 godzina jazdy do centrum miasta Goreme w Kapadocji. Można to załatwić w swoim hotelu lub zarezerwować online.

Gdzie się zatrzymać

Większość hoteli w Kapadocji znajduje się w miastach Goreme, Uchisar lub Urgup. Goreme jest ogólnie najlepszym obszarem Kapadocji na pobyt, ponieważ ma ogromny wybór restauracji, sklepów turystycznych i hoteli jaskiniowych na każdą kieszeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Kapadocja – Turcja”