G-WAY.PL — Pomysł Na Weekend —
Legoland

Legoland Billund

Legoland Billund

Legoland Billund położony w Billund w Danii wśród pól park, to miejsce niezwykłe które wprowadza w bajkowy klimat. Wszystko jest w nim z klocków LEGO, przez co obserwowane z wysokości przypomina miasteczko. Park dzieli się na obszary tematyczne i nie warto odpuszczać zobaczenia żadnego.
Kraina Duplo dla najmłodszych, gdzie w bezpieczny sposób mogą tu korzystać ze zbudowanych z klocków samolotów, mini-kolejek i innych atrakcji. Dzieci w wieku 7-12 lat mogą tu także zdobyć swoje pierwsze prawo jazdy, najduje się tutaj wydzielone miasteczko z ulicami, rondami, sygnalizacją świetlną, stacją benzynową, myjnią samochodową. Dzieci na koniec dostają indywidualne prawo jazdy z nazwiskiem i zdjęciem.

Miniland

Miniland, tutaj z 20 milionów klocków zbudowane są najważniejsze obiekty z architektury świata – Biały Dom, Wieża Eiffla, Statua Wolności, stadion drużyny FC Kopenhaga, Pałac Królewski, lotnisko z kołującymi samolotami itd.
Kraina Piratland dla trochę starszych i chętnych mocnych wrażeń, gdzie znajdziecie statek piracki, na którego pokład można wejść, są wirujące w szalonym tempie pojazdy w kształcie balii. Na śmiałków czeka kilkumetrowa wieża, po której przypięty pasami delikwent podciąga się na sznurze w górę i w dół… Ale największą popularnością cieszy się wyprawa kilkuosobową łodzią do jaskini piratów!

Kraina Adventure Land

Kraina Adventure Land to wyzwanie dla najodważniejszych, przebojem jest jadąca z ogromną prędkością kolejka X-treme Racers. Na zakręconym na wszystkie możliwe sposoby torze o długości ponad 400 m pędzą 4-osobowe wagoniki. Nie wolno też ominąć Racers, Dragon Ride, czy Viking River Splash. Ciekawą atrakcją jest też Power Builder, wzorowany na kolekcji Bionicle. W specjalnym pomieszczeniu sami programujemy ruchy „łapy bionicla”, do której będziemy w dwuosobowych fotelach przymocowani, a wybór jest tu bardzo bogaty i w zależności od wybranego poziomu trudności, robot będzie nami rzucał i obracał we wszystkich możliwych płaszczyznach.
Na terenie parku znajduje się kino 4D, gdzie obraz urozmaicony jest efektami specjalnymi jak padający śnieg, czy wiejący wiatr. Przy każdej atrakcji w Legoland wydzielono obszar, gdzie dzieciaki mogą bawić się klockami, w czasie gdy dorośli stoją w kolejkach do atrakcji.

PRZYDATNE INFORMACJE:
Legoland – Dania
DK-7190 Billund
Nordmarksvej 9, Dania
Tel.: +45 7533 1333
E-mail: info@legoland.dk
www.legoland.dk
www.lalandia.dk
GPS 9.1268706, 55.7353260

CENNIK:
1 dzień 37 EUR
dzieci (3 do 12 lat) 33 EUR
dzieci (0 do 3 lat) gratis
2 dni 60 EUR
Rodzinny(2 dorosłych, 2 dzieci) 133 EUR

GODZINY OTWARCIA
27 marca – 31 października
poniedziałek – piątek 08:00 – 21:00,
sobota – niedziela 10:00 – 18:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 komentarzy “Legoland Billund”