G-WAY.PL — Pomysł Na Weekend —

Londyn

Londyn to miasto pełne historii: zabytki ze średniowiecza z ery wiktoriańskiej spotykają się tu z nowoczesnością. Tower of London i Pałac Westminsterski sąsiadują z lokalnymi pubami, restauracjami i targami, a podczas gdy pod pałacem Buckingham następuje zmiana warty, londyńczycy pędzą, by zdążyć na metro. Spacer po tym mieście jest jak fantastyczna i ekscytująca podróż przez różne epoki — a gdy poczujesz zmęczenie, możesz pójść w ślady lokalnych mieszkańców i odprężyć się przy herbacie, kawie czy dobrym piwku w jednym z okolicznych pubów, kawiarni.

Oto najpopularniejsze atrakcje w lokalizacji Londyn:

  • Tower of London
  • Tower Bridge
  • Churchill War Rooms
  • National Gallery w Londynie
  • Muzeum Brytyjskie
  • St. James’s Park
  • Hyde Park (ujednoznacznienie)
  • Ridgway Stables
  • Regent’s Park
  • Hampstead Heath

National Gallery w Londynie

Jedno z londyńskich „must see”. Obejrzenie wszystkich eksponatów nawet bez jakiejś wnikliwej analizy to dobrych kilka godzin zwiedzania. Warto zaplanować sobie na kilka dni. Inaczej nogi potrafią rozboleć i jakoś wtedy sztuka mniej cieszy :). Warto skorzystać z broszury z planem muzeum i dobrze rozplanować sobie zwiedzanie.
Zwiedzanie darmowe, szatnia płatna od sztuki ubrania, za parasol nie płaci się dodatkowo – w cenie ubrania.
Prowadzone są warsztaty z młodymi ludźmi. Niesamowity sposób na poznawanie sztuki.

Opactwo Westminsterskie

Wielki i piekny gmach katedry ze zjawiskowymi wnetrzami. Wiadomo – protestanckie kościoły sa proste, ale rozmach jest gigantyczny. Robi wrażenie. Bardzo klimatyczne w angielskim stylu. Bardzo dobrze zachowane. Dla fanów Kodu Da Vinci obowiązkowy punkt. Miejsce, które koniecznie musisz zobaczyć. Pamiętaj o wykupieniu biletu przez internet, bo oszczędzi to sporej kolejki do kas.

Tower of London

Nie ma co trzeba zobaczyć i tyle. Dobrze jest kupić bilet wcześniej żeby ominąć kolejki. Naprawdę warto zobaczyć klejnoty koronne i zmianę warty. Niestety nie można robić zdjęć klejnotów. Na zwiedzanie trzeba zarezerwować 2-3 godziny. Jest tutaj restauracja, lecz ocenił bym ja jako średnią. Wizytę w Tower zdecydowanie polecam. Polecam wypożyczyć audioprzewodnik, lub udać się na jedną z wycieczek z przewodnikiem w postaci gwardzisty londyńskiej Tower. Do zwiedzania jest naprawdę wiele różnorodnych budynków i miejsc. Informacji jest zdecydowanie dużo, ale nie są one nudne, a wręcz przeciwnie z ciekawością dowiadujemy się coraz to nowych rzeczy o odwiedzanym miejscu. Miejscu historycznym, tętniącym jednak pełnią życia, dla turystów przygotowywane są różnego rodzaju inscenizacje, co rusz można spotkać tam strażnika lub kogoś z obsługi, służącego pomocą i chętnie dzielącego się wiedzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *