G-WAY.PL — Pomysł Na Weekend —

PARK NARODOWY ALPY

PARK NARODOWY ALPY

PARK NARODOWY ALPY Wapienne to niezwykle malowniczy obszar, położony w regionie Pyhrn-Eisenwurzen, na terenie Górnej Austrii, w zachodniej części kraju. Na terenie Parku Narodowego Alpy Wapiennych w wy niku milionów lat działania czynników naturalnych w miękkim wapieniu powstały spektakularne doliny i różnorodne formacje, nadające obszarowi wyjątkowy charakter.

Najważniejszą wartością parku jest przyroda. Roślinność w większości składa się z lasów iglastych, w których dominują sosna i świerk, a także z typowych dla obszarów górskich buków. Na znacznych wysokościach las ustępuje halom alpejskim, z których najpiękniejsza jest Ebenforst. Świat fauny reprezentują kozice górskie, a w usytuowanych niżej dolinach sarny, jelenie i zające. Tereny są wyjątkowe bogate w różnorodne gatunki owadów, zwłaszcza w rejonach hal, a także rzadkie gatunki ptaków.

Po plejstoceńskim lodowcu pozostały też krystalicznie czyste jeziorka i liczne wodospady urozmaicające krajobraz. Park Narodowy Alp Wapiennych oferuje wiele ciekawych atrakcji. Jedną z nich są oczywiście szlaki turystyczne o różnych stopniach trudności. Pod przewodnictwem leśnika można wybrać się na wędrówkę nocną lub na rykowisko jeleni. Dla zaprawionych piechurów hala Ebenforst, położona już w strefe niezalesionej, jest świetnym punktem wypadowym na zdobycie okolicznych szczytów. Prawdziwą przygodą jest przejście na Hohen Nock w Sengsengebirge (1953 m) w ciągu 2 dni.

PARK NARODOWY ALPY WAPIENNE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *