G-WAY.PL — Pomysł Na Weekend —

Co robić w Las Ramblas w Barcelonie

Co robić w Las Ramblas w Barcelonie

Co robić w Las Ramblas w Barcelonie, każdy turysta w Barcelonie kieruje się do Las Ramblas. La Rambla (z hiszpańskiego – Las Ramblas lub z katalońskiego – Les Rambles jest jedną z najbardziej znanych ulic Barcelony. Położona w centrum miasta, dzięki czemu zwyczajnie nie sposób jej nie zobaczyć i nie odwiedzić. Ma długość około 1,5 km i rozciąga się od Placu Katalońskiego do kolumny Krzysztofa Kolumba, górującej nad portem. Nazwa La Rambla w języku hiszpańskim i katalońskim oznacza przerywany przepływ wody.

Ale co tam jest do zrobienia?

Niektórzy nazywają ulicę „La Rambla”, ale ponieważ jest to właściwie szereg połączonych ze sobą ulic, wiele osób nazywa ją „Las Ramblas”. „Les Rambles”. Nazwa na znaku jest La Rambla.
Jednak z mojego doświadczenia wynika, że większość turystów nazywa to „Las Ramblas”, więc trzymam się tej nazwy. I jak większość ludzi uważa to za jedną ulicę, odnoszę się do niej w liczbie pojedynczej.

Gdzie jest Las Ramblas?

Ludzie zwykle myślą, że Las Ramblas biegnie z portu do Placu Catalunya. Jednak Las Ramblas faktycznie biegnie poza Plaça Catalunya wzdłuż La Rambla de Catalunya, do Diagonal. Istnieje również ulica o nazwie Nou de la Rambla, która biegnie prostopadle do Las Ramblas.

Czy Las Ramblas jest bezpieczna?

Turyści często rabowani są na Las Ramblas. Nie mówimy o agresywnych napadach, po prostu „pickpocking” i wyrywanie torebek. Bądź wyjątkowo czujny, gdy jesteś na Las Ramblas, ale nie pozwól, aby strach zepsuł ci podróż.

Jakie są nazywane różne części Las Ramblas?
Sekcje Las Ramblas są następujące (z północy na południe):

Rambla de Catalunya

Ten, o którym większość ludzi zapomina, jest częścią Las Ramblas. To naprawdę nie przypomina słynnej arterii, do której ludzie są przyzwyczajeni. Wiele drogich kawiarni i sklepów zdobią tę część Ramblas.

Rambla de Canaletes

Ulubionym obszarem jest zachód od Rambla de Canaletes, z mnóstwem alternatywnych barów, kawiarni i sklepów. Jest również domem dla sklepu spożywczego Carrefour i jest najtańszym miejscem w centrum Barcelony, abyś mógł zaopatrzyć się w podstawowe produkty.

Rambla dels Estudis

Znany również jako Rambla dels Ocells (Rambla of the Birds) z powodu straganów dla ptaków, Església de Betlem znajduje się w tej części Ramblas.

Rambla de Sant Josep

Znany również jako Rambla de les Flors, ze względu na stoiska z kwiatami na ulicy. Zabierz dzieci, aby zobaczyły stoiska dla zwierząt na ulicy – moje ulubione to króliczki! Rynek Boqueria znajduje się w tej części Las Ramblas.

Rambla del Caputxins

The Liceu znajduje się w tej części Las Ramblas. Po lewej stronie, za krótką uliczką sklepów znajduje się Placa Reial.

Rambla Santa Monica

Część Ramblas, która prowadzi do portu. Muzeum Maritim znajduje się po prawej stronie. Przed tobą, gdy dojdziesz do końca ulicy, znajduje się pomnik Krzysztofa Kolumba, zwany „Colom” w lokalnym języku. Jest tani na wejściu i daje wspaniały widok na ulicę, którą właśnie zszedłeś.

Rambla de Mar

Nie jesteś już na Las Ramblas, ale drewniane molo, które prowadzi do Maremagnum, nazywa się „Rambla de Mar”.

Podtrzymaj swój podbródek i spójrz na architekturę

Choć większość budynków na Las Ramblas jest zabierana przez sklepy handlowe na poziomie gruntu, wiele z nich ma imponującą architekturę na jedną lub dwie kondygnacje.
Moją ulubioną jest chińska architektura o banku Sabadell.

Zjedz coś do jedzenia na targu La Boqueria

La Boqueria to sztandarowy rynek Barcelony. Gdyby to, co dostałeś, nie było najświeższe i najlepsze w mieście, byłoby to zakłopotanie dla całego miasta! Na tyłach La Boqueria znajdują się bardzo dobre restauracje serwujące doskonałe tapas, wykorzystujące składniki zakupione na rynku. Jest to trochę drogie, ale dostajesz to, za co płacisz. Możesz też kupić sok owocowy lub sałatkę owocową ze straganów z przodu.

Zobacz Street Performers

Wszyscy widzieli ludzkie posągi – ale nigdzie nie są bardziej wyraziste i niema ich tele co na Las Ramblas. To jak spacer przez muzeum rzeźby, tylko rzeźby mogą na ciebie wyskoczyć! Ze względu na dużą liczbę wykonawców mogą być bardzo konkurencyjni. Za każdym razem, gdy odwiedzamy Las Ramblas kostiumy wykonawców, stają się coraz bardziej dziwaczne. Jednak dla ludzi z ulicy Ramblas jest coś więcej niż tylko ludzkie posągi. Widziałem różnego rodzaju akrobacje i tańce w różnych porach roku. Uważaj na klauna w pobliżu morza!!!

Zrelaksuj się w Placa Reial

Bardzo malowniczy plac tuż przy Las Ramblas w Barri Gotic. Ładne miejsce na kawę i spojrzenie na latarnie Gaudiego, pierwsze publiczne prace przypisane architektowi. W Placa Reial jest też kilka świetnych klubów nocnych – ulubionym jest Sidecar (wymawiane przez miejscowych See-Deh-Car!).

Po długim spacerze usiądź w kawiarni

Klienci mogą być bardziej międzynarodowi, a menu trochę się zmieniło, ale kilka kawiarni w Las Ramblas wciąż wygląda tak, jak zrobiły to 100 lat temu, a kawa jest tak klasyczna jak zawsze: zamów coś prostego i wyobraź sobie że zagubił się w odległej przeszłości.

Koniecznie zobacz pomnika Kolumba

Na dnie Las Ramblas znajduje się Pomnik Okrężnicy – poświęcony odkrywcy, Krzysztofowi Kolumbowi. Obok znajduje się wieżę widokowa, nie dla ludzi z klaustrofobią. Widok z wieży to jeden z najlepszych widoków na miasto.

Zobacz pokaz w The Liceu

Liceu to najbardziej znany teatr w Barcelonie. Choć jest najbardziej znany z opery, istnieje wiele innych występów w ciągu roku. W przeciwieństwie do wielu sal koncertowych w Hiszpanii, Liceu opublikowało swój plan podróży na następny rok. Brawo!

Zobacz wystawę sztuki na Palau de la Virreina lub Center d’Art Santa Mònica

Wystawy sztuki współczesnej tuż przy Las Ramblas. Na parterze mieści się Centrum Informacji Kulturalnej Barcelony, z bardzo pomocną obsługą anglojęzyczną. Kolejna wystawa sztuki, tym razem na dnie Las Ramblas, to Centre d’Art Santa Mònica.

Zobacz the Baroque Eglesia de Betlem

Surowy kościół jest jaskrawym przeciwieństwem ekstrawaganckiej komercji na pozostałej części Las Ramblas.

Hit the Museums: Wax and Erotica!

Na Las Ramblas znajdują się dwa muzea – jedno poświęcony replikom wosków sławnych ludzi (a la Madame Tussauds) i jedno o tematyce erotycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 komentarze “Co robić w Las Ramblas w Barcelonie”