G-WAY.PL — Pomysł Na Weekend —
Bajkowa Chata

Bajkowa Chata Rewal

Bajkowa Chata Rewal

Bajkowa Chata Rewal w zaczarowanym lesie, na własne oczy zobaczysz Jasia i Małgosię, usiądziesz w saniach Królowej Śniegu, odwiedzisz komnatę Śpiącej Królewny i spotkasz Pinokia oraz Świętego Mikołaja. Czarownice, nietoperze i pająki będą na każdym kroku towarzyszyć Ci w podróży po tej baśniowej krainie.

Bajkowa Chata w Rewalu, to miejsce rozrywki dla całej rodziny. Gwarantujemy wiele pięknych wrażeń. Nasza Chata znajduje się na wjeździe do Rewala, tuż obok Parku Wieloryba i Hali widowiskowo – sportowej.

W Bajkowej Chacie w Rewalu możecie odwiedzić warsztat Świętego Mikołaja przez cały rok i na własne oczy zobaczyć jak elfy pracowicie robią prezenty. Ponadto jest komnata Królowej śniegu, Śpiącej króleny, Jasia i Małgosi, Merlina, Czarownic, Pinokio,

Pokój Amesa – rodzaj pomieszczenia, w którym, dzięki specyficznemu układowi ścian, powstaje złudzenie optyczne.

Z zewnątrz pomieszczenie wygląda jak „normalny” prostokątny pokój, ale w rzeczywistości pomieszczenie ma kształt trapezu. Dla zewnętrznego obserwatora osoba stojąca w odległym kacie pokoju (duże czerwone koło) wydaje się być dużo mniejsza od osoby stojącej w bliższym kącie pokoju (zielone kolo), choć w rzeczywistości osoby te są tej samej (w przybliżeniu)
wielkości.

Efekt „pokoju Amesa” używany był w wielu filmach, aby stworzyć złudzenie różnicy wielkości pomiędzy rożnymi postaciami (np. w filmie Charlie i fabryka czekolady czy w trylogii Władca Pierścieni).

Przydatne informacje

Rewal, ul. Słonecznikowa 9
•   Tel: +726 366 111
•  bajkowachata@wp.pl
•  Panorama 360°

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *