Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik Warszawa

Centrum Nauki Kopernik Warszawa

Centrum Nauki Kopernik Warszawa jest miejscem promowanie nowoczesnej komunikacji naukowej. Zwiedzający będą tu poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.
Wystawa stała, która znajduje się w Centrum Nauki Kopernik, składa się z kilkuset interaktywnych stanowisk umieszczonych w sześciu galeriach stałych:

Świat w ruchu – galeria pokazuje zagadnienia związane z ruchem w pojęciu fizycznym.
Można tu wypróbować symulator trzęsienia ziemi.

Człowiek i środowisko – galeria skupia się na człowieku oraz wszystkim, co go otacza i wokół niego funkcjonuje. Ponadto na terenie galerii znajduje się symulator jazdy po alkoholu oraz modele pajęczyn utkanych przez pająki pod wpływem różnych narkotyków.

Korzenie cywilizacji- galeria pokazuje historię cywilizacji ludzkiej i jej najważniejsze wynalazki np.: radio, internet czy film.

Bzzz! – galeria jest przeznaczona dla dzieci do 6. roku życia i w przystępny dla nich sposób porusza zagadnienia związane z przyrodą.

Strefa światła – galeria, poprzez kryminalną historię w stylu noir pokazuje zagadnienia związane ze światłem w pojęciu fizycznym. Można tu skorzystać z lustra fenickiego i pokoju Amesa, a także tworzyć barwy poprzez użycie trzech kolorów podstawowych.

RE: generacja – galeria przeznaczona jest dla tzw. młodych dorosłych. Wiele eksponatów odwołuje się do zjawisk psychologicznych i socjologicznych. Można tu skorzystać ze studia wyposażonego w technologię blue box, sprawdzić się jako mówca w parlamencie albo wysłać swój komunikat na pokład sondy Pioneer 10. Jest tu również dostępny zdobywający coraz większą popularność reactable, oraz dyskoteka generująca energię elektryczną z ruchu korzystających z niej.

Teatr Robotyczny

– grają w nim trzy RoboTheSpiany, na razie tylko dwie sztuki : ,,O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystali na podstawie Bajek robotów Stanisława Lema oraz ,,Tajemnica Pustej Szafy, czyli Duchy z czwartego wymiaru na podstawie powieści „Flatland: A Romance of Many Dimensions” Edwina Abotta. Robotom głosów użyczyli wybitni polscy aktorzy, m.in. Wiktor Zborowski, Marian Opania czy Piotr Fronczewski.

W laboratoriach Centrum Nauki Kopernik mogą eksperymentować wszyscy, którzy ukończyli 13 lat. W laboratorium biologicznym publiczność pozna, czym jest m.in. termocykler, zestaw do elektroforezy, komora laminarna czy pipeta automatyczna. W pracowni chemicznej zwiedzający spróbują wyprodukować wodór, wytworzyć prąd w wyniku reakcji chemicznej oraz wytrącić metale z roztworów i zmydlania tłuszczów. W pracowni robotycznej zbudują lub zaprogramują swojego robota, a w laboratorium fizycznym przyjrzą się światłu, falom, zjawiskom termicznym i akustycznym oraz zbadają pędzące cząstki elementarne.

PRZYDATNE INFORMACJE:

Centrum Nauki Kopernik Warszawa
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20,
00-390 Warszawa
e-mail: info@kopernik.org.pl
http://www.kopernik.org.pl
tel. 22 596 41 10
tel. 22 596 41 11
GPS 21.02819, 52.24196

CENNIK:

Normalny 22 PLN

Ulgowy(studenci i
doktoranci do 26 lat,
seniorzy powyżej 65 lat) 16 PLN

Ulgowy(dzieci, młodzież
szkolna 2-19 lat,osoby
niepełnosprawne,
opiekun osoby niepełnosprawnej) 13 PLN

Normalny grupowy(grupy turystyczne) 20 PLN
Ulgowy grupowy(dzieci,
młodzież szkolna 2-19 lat,
osoby niepełnosprawne) 11 PLN

Rodzinny(dla 4 osób) 57 PLN

Dzieci do 2 lat wstęp bezpłatny

GODZINY OTWARCIA:

Centrum Nauki Kopernik Warszawa
poniedziałek – nieczynne
wtorku – piątku 09.00–18.00
sobota – niedziela 10.00–19.00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 komentarzy “Centrum Nauki Kopernik Warszawa”