Hydropolis

Hydropolis

Hydropolis to ultranowoczesna wystawa poświęcona wodzie – substancji życia. Składa się na nią osiem stref tematycznych i jedna strefa wystaw czasowych. Zwiedzający mogą m.in. zapoznać się z genezą obecności wody na naszej planecie, zobaczyć z bliska głębinowe stworzenia, wejść do batyskafu, uruchomić antyczne wynalazki i stworzyć burzę dzięki wyjątkowej rzeźbie kinetycznej.

Adres:
ul. Na Grobli 17,
Wrocław 50-421 Polska

Obiekt posiada kilka różnych sal tematycznych, od powstania świata poprzez głębiny oceanów aż do techniki i stanów skupienia wody. Dobra atrakcja i dla par i dla rodzin z dziećmi – wszystkiego można dotknąć, wejść do kabiny statku podwodnego, obejrzeć filmy tematyczne na płytach oraz rozwiązywać zagadki na elektronicznych panelach.

Naprawdę wspaniałe miejsce dla dorosłych i dzieci! Bardzo nowoczesny, z wielu atrakcji multimedialnych,
niektóre z nich – interaktywne. Podobała mi się część o historii wykopalisk w głębokościach, ale również jeden o pogodzie. Miłe miejsce na spędzenie godziny lub dwie.

Niesamowite doświadczenie, bo muzeum powszechnie wykorzystuje nową technologię pokaż wszystko tam jest w odniesieniu do wody w bardzo interesujący sposób. Dobre zarówno dla młodych i starych, każdy znajdzie tu coś ciekawego. Bardzo imponujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 komentarzy “Hydropolis”