Kraków miejsca które musisz zobaczyć

Kraków miejsca które musisz zobaczyć

Kraków miejsca które musisz zobaczyć. Kraków jest najpopularniejszym polskim miastem turystycznym, z pięknym starym miastem, które ujmuje historię miasta w zamkach, kościołach i na placach. Przejdź się po starym mieście z aparatem lub wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem, aby niczego nie przegapić. Twoje wprowadzenie do Krakowa zaczyna się od tych atrakcji, które trzeba zobaczyć!

Sukiennice

Sukiennice to olbrzymia struktura, która przecina główny rynek Krakowa. Kiedyś było to miejsce dla kupców sprzedających praktyczne towary, teraz jest to rynek pamiątek, na którym można kupić tradycyjne rzemiosła, bursztynową biżuterię i bibeloty. Znajdź bursztynowe prezenty, tkaniny, ceramikę, biżuterię i inne ręcznie robione pamiątki, aby przypomnieć Ci o swojej wizycie w Krakowie.
Wokół placu jest mnóstwo restauracji i sklepów, a ta centralna przestrzeń jest miejscem krakowskiego bożonarodzeniowego jarmarku, a także polskiego wielkanocnego rynku – zarówno wyjątkowych okazji do zakupu prezentów i sezonowych dekoracji.

Kościół Mariacki

Kościół Mariacki z wysoką dzwonnicą i czerwoną ceglaną fasadą to główna cecha Rynku Głównego. Posłuchaj hejnału z wieży odgrywanego o każdej pełnej godzinie przez trębacza, który trąbi melodię, by przywołać wspomnienie i pamięć podobnego gracza, który został zastrzelony przez intruza.

Wieża ratuszowa w Krakowie

Wieża ratuszowa w Krakowie była niegdyś częścią większej budowli, a w pobliżu znajdował się model oryginalnego budynku dla ciekawskich zwiedzających. Wspinaj się na wieżę, aby podziwiać widoki na Rynek Główny i Stare Miasto, lub skorzystaj z jego cienia, aby wypić drinka lub zjeść przekąskę w jednej z pobliskich restauracji.

Zamek na Wawelu

Polską historię tworzy się od czasu do czasu na Wawelu, gdzie królowie polscy byli koronowani, żenili się i byli chowani. Na terenie Zamku Królewskiego na Wawelu znajduje się katedra, pozostałości archeologiczne dawnych budowli, pałace i widok na Wisłę. Tereny zamkowe można zwiedzać za darmo, ale trzeba kupić bilet wstępu na zamek. Nie zapomnij znaleźć smoka Wawelskiego, który chroni go przed atakami z wody.

Ulica Grodzka

Ulica Grodzka łączy Rynek Główny z Wawelem. Poza licznymi sklepami i lokalami gastronomicznymi, które można znaleźć na ulicy Grodzkiej, można również obejrzeć zabytki warte uwagi. Kościół św. Piotra i Pawła z figurami dwunastu apostołów jest nie do pominięcia, a obok znajduje się romański kościół św. Andrzeja. Zatrzymaj się na dużym skrzyżowaniu na Grodzkiej, a zobaczysz kościół franciszkański z jednej strony i dominikański kościół na drugim końcu – ulice są nazwane ich odpowiednikami nazw kościołów.

Dzielnica Kazimierz

Krakowska dzielnica Kazimierz, znajdująca się na południe od Wawelu, jest tak historyczna, jak modna. Dzielnica żydowska w Krakowie, jest domem dla synagog i kościołów. Ta odmłodzona okolica również tętni życiem nocnym i jest centrum kulturalnych i kulinarnych festiwali, które stanowią ważną część kalendarza wydarzeń w Krakowie.

Brama Floriańska

Ta brama była niegdyś wejściem do miasta. Pochodząca z XIV wieku, jest połączony ze wszystkimi pozostałościami dawnych murów miejskich Krakowa. Tutaj znajdziesz wizerunki artystów z Krakowa, które możesz kupić jako pamiątkę z wizyty w mieście.

Barbakan

Barbakan był niegdyś budowlą obronną (na którą świadczą jej 3-metrowe mury), ale teraz jest pomnikiem dawnych czasów wśród zieleni parku. Do Barbakanu można wejść od maja do października.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 komentarze “Kraków miejsca które musisz zobaczyć”