PARK MINIATUR OGRODZIENIEC

PARK MINIATUR OGRODZIENIEC

PARK MINIATUR OGRODZIENIEC

Park Miniatur znajduje się tuż przy zamku w Ogrodzieńcu to wspaniałe miejsce rodzinnej rozrywki. Znajduje się tu jeden z największych zamków w Polsce – Zamek Ogrodzieniecki. Od niedawna jednak w tym miejscu można spotkać nie jeden, a kilkanaście zamków Jurajskich. Można zobaczyć jak zamki jurajskie wyglądały kiedyś – w czasach swej największej świetności. Nie ruiny, zgliszcza a piękne, monumentalne, wspaniałe zamki.

W Parku miniatur w Ogrodzieńcu zobaczyć można Szlak Orlich Gniazd w skali 1:25, odtworzony zgodnie z prawdą historyczną. Obiekty są prezentowane w otwartej przestrzeni, ponieważ oprócz samych budowli odtworzono także interesujące ukształtowanie Jury. Wśród zamków jurajskich w Parku zobaczymy oczywiście ten w Ogrodzieńcu, Pieskowej Skale, Olsztynie, Rabsztynie, Mirowie, Bobolicach  i wiele innych. Od niedawna można też zobaczyć model Klasztoru na Jasnej Górze.

W Parku Miniatur można zobaczyć także repliki machin oblężniczych z średniowiecza m. in. katapultę, balistę – rodzaj kuszy na kołach, trebusz – efektowną machinę miotającą pociski. Prezentowane machiny zostały wykonane w skali 1:1 dzięki czemu pomogą przybliżyć sposoby prowadzenia walk zbrojnych w średniowieczu.

W parku można usiąść i zjeść. Dla dzieci jest przygotowany Rodzinny Plac Zabaw z dmuchanym zamkiem, na którym doskonale spędzą czas zarówno najmłodsze jak i nieco starsze dzieci (5-12 lat). Korzystanie z placu zabaw jest wliczone w cenę biletu! To idealne miejsce na weekendowy wypoczynek

PRZYDATNE  INFORMACJE:

Ogrodzieniec
ul. Zamkowa 33, Podzamcze

tel. :kasa:   32/ 672-30-92,
biuro:   784-744-737

info@park-ogrodzieniec.pl
http://www.park-ogrodzieniec.pl/

Cennik:

Dorośli                        14 zł.
Dzieci do lat 4                gratis
Młodzież do lat 25             10 zł.
Bilet rodzinny                 42 zł.

Godziny otwarcia:

Kwiecień – Listopad, codziennie, od 09:00 do 16:00-20:00 (w zależności od miesiąca i dnia)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 komentarze “PARK MINIATUR OGRODZIENIEC”