mapa parku

Park Rosenau – Zaginione Miasto

Park Rosenau – Zaginione Miasto

Park Rosenau – Zaginione Miasto to miejsce wypoczynku, zabawy i edukacji dla całych rodzin, z ofertą ukierunkowaną na osoby w każdym wieku. Zgromadziliśmy na terenie wokół kąpieliska ponad 20 różnych atrakcji. Nazwa Park ROSENAU nawiązuje do legendy o osadzie, która podobno w średniowieczu istniała w Górach Opawskich.

Postawiliśmy na walor edukacji poprzez zabawę, w połączeniu z rozrywką i aktywnym wypoczynkiem. Ma to zapewnić m.in. „Park Żywiołów”, w którym zgrupowano eksponaty pozwalające odwiedzającym samodzielnie poznawać prawa fizyki i charakter 4 żywiołów: ziemi, wody, powietrza i ognia.

Jedną z najciekawszych atrakcji może okazać się interaktywny „Ogród Wody”. To pierwsza tego typu w Polsce instalacja, skupiająca prawie 20 urządzeń wodnych – m.in. ręczne pompy, zapory, fontanny czy koła młyńskie.

Co pewien czas z wód jeziora wynurza się groźny potwór, na terenie parku znajdziemy także „Jaskinię dzikich zwierząt”, a w jej sąsiedztwie „Kopalnię złota – Rosenau”, w której można chodzić korytarzami „Strasznej sztolni”, a także trafić do pewnego pokoju, w którym dzieją się naprawdę dziwne rzeczy.

Dla osób zainteresowanych głównie rekreacją dostępne są natomiast: basen o wymiarach olimpijskich, zjeżdżalnie, a także istniejący już od pewnego czasu park linowy. Dodatkowo po jeziorze można popływać rowerem wodnym.

To jeszcze nie wszystko, bo na odwiedzających czekają ponadto: ogromny dmuchany zamek, karuzele, czy interaktywne kino 7D. Można również przejechać się kolejką turystyczną po przepięknych terenach Gór Opawskich, zwiedzić „Kamienny krąg”, czy „Wykopaliska miasta Rosenau”.

Wycieczka do parku linowego to wspaniała atrakcja dla całej rodziny. Jest to aktywny wypoczynek, a na dodatek wspaniała przygoda dla wszystkich. Dawkę adrenaliny zapewnia wysokość z kolei organizatorzy całkowite bezpieczeństwo. Pozwól sobie na bezpieczną adrenalinę. Bawić się tu mogą zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci.

System naszego parku linowego został zaprojektowany i stworzony w taki sposób, aby każda osoba bez względu na stopień sprawności fizycznej mogła przejść całą trasę ciesząc się niezwykłą przygodą.

Park ROSENAU

to idealne miejsce z walorami edukacyjno-rekreacyjnymi dla rodzin z dziećmi

  • Strefa edukacyjna
  • Strefa rozrywkowa
  • Strefa rekreacyjna
  • Strefa gastronomiczna
  • Atrakcyjne położenie nad jeziorem

Przydatne Informacje:

  • 48-267 Jarnołtówek, Pokrzywna 76
    Dane GPS: 50.28771244, 17.46968582
  • rosenau@gorzelanny.pl
  • +48 781 251 029

Godziny otwarcia:

W sezonie zimowym (od 1.11 do 1.01.2018) Park Rosenau czynny wyłącznie w soboty i niedziele w godz. 9:00 – 17:00).

Dla grup zorganizowanych (min. 15 osób) możliwość zwiedzania parku również w tygodniu (po wcześniejszej rezerwacji terminu).

Cennik:

BILETY NIEBIESKIE – SPACEROWE – BASEN ZEW., BRODZIK DLA DZIECI ZEW., JACUZZI ZEW., WIELKI DMUCHANY ZAMEK, KAMIENNY KRĄG, WYKOPALISKA

Bilety rodzinne (od 3 do 8 osób) po 12zł/os.
3 osobowy 36zł
4 osobowy 48zł
5 osobowy 60zł
Bilet normalny 15zł
Bilet ulgowy* 13zł
Bilet grupowy** 11zł/os.
Karnet dla minimum 5 wejść
Ważny w sezonie 2016
11zł/wejście
Balon na uwięzi 40zł/h
Park linowy – komplet (tyrolka, big swing, trasa niska, trasa wysoka) 60zł dorośli / 50zł dzieci do lat 16
Przejażdżki ciuchcią (1 wagon – 25os.) 120zł/h
Przejażdżki ciuchcią (2 wagony – 50os.) 200zł/h

* Bilet ulgowy obejmuje dzieci i młodzież do 16 roku życia
** Grupy zorganizowane z kierownikiem muszą liczyć minimum 16 osób.
Na każde 10 osób w grupie – 1 bilet gratis! Dzieci do 100cm wzrostu gratis!

Bilet obejmuje wstęp na teren Parku i korzystanie ze atrakcji (kamiennego kręgu, wykopalisk, wielkiego dmuchanego zamku i odkrytego basenu).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *