G-WAY.PL — Pomysł Na Weekend —

Terma Bania Białka Tatrzańska

Terma Bania Białka Tatrzańska

Terma Bania Białka Tatrzańska tworzą baseny rekreacyjne wewnętrzne i zewnętrzne, napełnione wodą termalną o temperaturze 34 – 38°C. Woda wykorzystywana w Termie Bania pozyskiwana jest z głębokości 2500 metrów, a jej początkowa temperatura to 72°C. Do basenów trafia po oddaniu części energii cieplnej, zachowując przy tym cenne mikroelementy.

TermaBania
TermaBania

Już starożytni ukłuli maksymę sanitas per aquam, czyli zdrowie przez wodę. Stąd pochodzi popularny skrót SPA, często używany w sprzeczności z jego pierwotną ideą. Najlepszym przykładem filozofii sanitas per aquam są obiekty wykorzystujące moc wody czarpanej z głębi Ziemi – w tym Terma Bania.

Woda w basenach białczańskiej Termy to woda mineralną, która dzięki energii Ziemi osiąga wysoką temperaturę, co czyni ją wodą termalną. Zawiera ona: siarczki, krzemionkę, potas, wapń, magnez i żelazo. Podwyższona temperatura i lekko kwaśny odczyn ułatwiają wchłanianie przez organizm tych cennych substancji. Kąpiele w wodzie termalnej: obniżają poziom stresu, ułatwiają relaksację i przywracają równowagę psychofizyczną, poprawiają ciśnienie i przemianę materii, wspomagają proces odchudzania, eliminują bóle głowy o bezsenność, przyspieszają rekonwalescencję, eliminują schorzenia i niedoskonałości skóry, wyraźnie poprawiając jej wygląd.

Komponując ofertę Termy Bania szczególnie dużo uwagi poświęciły najmłodszym. Rodzinom z dziećmi dedykowano jedną z części obiektu – Strefę Zabawy. Dzieciaki mogą tu razem z rodzicami szaleć do woli, a miejsc do tego przeznaczonych nie brakuje.

Strefa Zabawy to miejsce stworzone z myślą o najmłodszych, dlatego też niemal wszystkie atrakcje podporządkowano ich potrzebom. Wewnętrzne i zewnętrzne baseny napełniono wodą termalną o temperaturze od 34°C do 38°C. Dzięki temu nawet w najsroższą zimę korzystanie z basenów zewnętrznych to sama przyjemność.

W Termie Bania zadbano o odpowiedni poziom adrenaliny i endorfin.

Stuprocentowej zabawie służą przede wszystkim zjeżdżalnie – uwielbiana przez najmłodszych zjeżdżalnia rodzinna, poprzez krętą Anakondę, pełną wrażeń zjeżdżalnię pontonową, aż po przeznaczoną dla najstarszych gości – superszybką zjeżdżalnię Turbo. Wszystkie o łącznej długości ponad 300 metrów.

Atrakcje wodne

Baseny wyposażono w atrakcje wodne, które ucieszą zarówno dzieci jak i rodziców. W nieckach Strefy Zabawy umiejscowiono m.in.: karuzele wodne, armatki i kaskady, basen ze sztuczną falą, grotę z gejzerem, wodospad, ławeczki do masażu bocznego i dennego, rwącą rzekę oraz gejzery. W strefie tej znajdują się również wanny jacuzzi. 

TermaBania
TermaBania

Dedykowane strefy

W Strefie Zabawy ważne miejsce zajmują atrakcje dla maluchów. Dlatego stworzono strefy dedykowane, a należą do nich Termusiowy brodzik oraz wewnętrzny Wodny Plac Zabaw. W Termusiowym brodziku usytuowano kaskady wodne, wieżyczki z samonapełniającymi się wiadereczkami oraz wodnego jeża. Nieckę wypełniono wodą termalną, a jej głębokość nie przekracza 35 cm.

Sauny dla każdego

Ogromną popularnością w tej strefie cieszą się dwie sauny tekstylne: fińska o temperaturze 100oC i wilgotności powietrza 20% oraz widokowa, ziołowa o temperaturze 65oC i wilgotności powietrza 50%. Możliwość korzystania z saun w strojach kąpielowych jest szansą na maksymalny relaks i odprężenie tych osób, dla których pobyt w Saunarium może być krępujący. Niecki do schładzania: śniegowa oraz z wodą o temperaturze 10oC zezwalają całkowicie czerpać z dobrodziejstw saunowania.

Bar wodny

W dużym basenie zewnętrznym w Strefie Relaksu zlokalizowano zadaszony drink bar w wodzie. Dzięki niemu można sączyć ulubione koktajle nie wychodząc z wody. Fani opalania mogą zamówić świeże truskawki i delektować się nimi przy stoliku lub na leżaku w ogrodzie, patrząc na majestatyczne Tatry.

Basen solankowy

Właściwości lecznicze solanki wprowadzają w stan relaksu i odprężenia. Mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie, korzystnie wpływają na skórę, system odpornościowy oraz układ oddechowy. Tuż nad basenem solankowym zlokalizowano tężnię solankową, dzięki której można zażywać drogocennych inhalacji i poczuć się jak nad morzem.

Dmuchany Plac Zabaw

Jedyny w regionie wodno-powietrzny plac zabaw. Na powierzchni niemal 400 mrozmieszczono imponujących rozmiarów dmuchane atrakcje: baseny, zjeżdżalnie, rynny i ślizgi wodne. Całość wypełniona wodą gwarantuje zabawę jakiej dotąd jeszcze nie było.

Przydatne Informacje:

PARK WODNY BANIA S.A.
ul. Środkowa 181,
34-405 Białka Tatrzańska
https://www.termabania.pl/kontakt
tel. +48 18 261 25 40
e-mail: bok@termabania.pl
tel. +48 18 265 74 90
e-mail: sekretariat@termabania.pl

Godzinny Otwarcia:

Terma jest czynna codziennie
w godzinach:
9:00 – 23:00

TermaBania
TermaBania

Pomysł budowy kompleksu termalnego zrodził się w 2006 roku i od samego początku zakładał wpasowanie nowo powstałego obiektu w naturalne ukształtowanie terenu. Inwestorom zależało na unikalnym połączeniu nowoczesnego designu z elementami góralskiego folkloru, przy zachowaniu ekologicznych rozwiązań. Materiały wykorzystywane podczas budowy miały być naturalne: kamień, drewno – w większości występujące na Podhalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 komentarze “Terma Bania Białka Tatrzańska”