Różowa Plaża – Indonezja

Różowa Plaża, Indonezja.

Gdy zmieszamy maleńkie fragmenty czerwonego korala z białym piaskiem, otrzymamy Pink Beach na indonezyjskiej wyspie Komodo. Różowa plaża na wyspie Komodo w Indonezji słynie z jasnoczerwonego koloru piasku i turkusowej wody. W rzeczywistości nie jest to jedyna różowa plaża, którą Indonezja ma do zaoferowania – jest kilka różowych plaż w Parku Narodowym Komodo, a także jedna na wyspie Lombok, niedaleko Bali – ale różowe plaże są ogólnie bardzo rzadkie i jest ich tylko garstka. z nich na całym świecie! To numer jeden na najbardziej romantyczną wycieczkę na plażę wśród tych niesamowitych różowych piasków.

Gdzie to jest?

Plaże z różowym piaskiem znajdują się w Parku Narodowym Komodo, grupie wysp we wschodniej Indonezji. Najbliższym miastem jest rybackie miasteczko Labuan Bajo na Flores, które posiada własne lotnisko oraz mnóstwo hoteli i restauracji.

Jak się tam dostać

Jedynym sposobem na zwiedzenie różowej plaży jest rejs statkiem z Labuan Bajo. To około 40 kilometrów w linii prostej, a podróż trwa zwykle około 3 godziny łodzią lub mniej niż połowę tego w przypadku łodzi motorowej. Istnieje kilka lotów na lotnisko Labuan Bajo (LBJ) każdego dnia z Bali, z godziną lotu i kilkoma liniami lotniczymi oferującymi ceny biletów już od 30 USD. Po dotarciu do Labuan Bajo można zarezerwować wycieczkę łodzią na różową plażę w porcie lub zarezerwować wycieczkę online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 komentarze “Różowa Plaża – Indonezja”