Wielki Mur Chiny

Wielki Mur Chiny

Wielki Mur Chiny Podobnie jak Jiuzhaigou, Wielki Mur Chiński jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Chinach. Jednak w przeciwieństwie do Jiuzhaigou Wielki Mur jest być może jeszcze bardziej znany na całym świecie niż w Chinach – i jest bardzo zatłoczony każdego dnia w roku. Przynajmniej w jego turystycznych częściach.

W szczególności do odcinka Badaling na Great Wall można dojechać bezpośrednim pociągiem z Pekinu, co oznacza, że jest to miejsce, w którym znajduje się zdecydowana większość turystów. Jeśli wygoda w Badaling przyciąga Ciebie, upewnij się, że opuścisz Pekin przed wschodem słońca, aby dotrzeć tam o 7:30 na czas otwarcia. W przeciwnym razie lepiej udać się do mniej znanych odcinków murów, takich jak Si Ma Tai, do której nie można dojechać pociągiem. Najlepiej jest je zobaczyć z prywatnym taksówkarzem, który może pomóc w wynajęciu samochodu w Pekinie. Względna trudność w odwiezieniu tej części muru, ale gwarantuje, że nie będzie tak zatłoczona jak Badaling.

Wielki Mur Chiński to zbiorcza nazwa systemów obronnych składających się z zapór naturalnych, sieci fortów i wież obserwacyjnych oraz murów obronnych z ubitej ziemi, murowanych lub kamiennych, osłaniających północne Chiny przed najazdami ludów z Wielkiego Stepu.

Wielki Mur
Wielki Mur

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *