G-WAY.PL — Pomysł Na Weekend —

Wodospad Tumpak Sewu – Jawa, Indonezja

Wodospad Tumpak Sewu

Wodospad Tumpak Sewu to wielopoziomowy wodospad który stał się znany jako jeden z najbardziej niesamowitych wodospadów w Lumajang we Wschodniej Jawie. Może to być nawet najfajniejszy wodospad w całej Indonezji i Azji. Tumpak Sewu nazywa się wodospadem, ale bardziej przypomina wiele wodospadów razem. Te wodospady wpadają w dół do wąwozu w kształcie podkowy. Efektem końcowym jest cud natury, którego nie można przegapić. Wodospad jest w cieniu Semeru, aktywnego wulkanu i najwyższej góry na Jawie a rzeka Glidik, która płynie w dół Semeru, jest głównym źródłem wody dla wodospadu.

Do wodospadu prowadzą dwie różne ścieżki, ale ścieżka po stronie Lumajang, wydaje się łatwiejsza i bezpieczniejsza. Szczyt wodospadu można zobaczyć z panoramicznego punktu widokowego i znajduje się on zaledwie 10 minut spacerem od parkingu. Z punktu widokowego zobaczycie jakby zasłonę jedwabiście gładkich wodospadów. To prawdopodobnie nie przypomina żadnego wodospadu, jaki kiedykolwiek widzieliście. W pobliżu wodospadu jest wiele dobrych miejsc do robienia zdjęć, ale pamiętaj, że skały są bardzo śliskie i każda elektronika, którą przyniesiesz w promieniu 100 metrów od wodospadu, zostanie przemoczona. Polecam zabrać ze sobą suchą torbę, aby zabezpieczyć sprzęt.

Jak dostać się do wodospadu Tumpak Sewu

Wodospad Tumpak Sewu znajduje się w regencji Lumajang, która znajduje się we Wschodniej Jawie w Indonezji. Najbliższe lotnisko to Abdul Rachman Saleh w Malang, które ma bezpośrednie loty z Bali. Do Malang można również łatwo dotrzeć pociągiem z Yogyakarty. Najlepszym sposobem na zwiedzenie wodospadów jest wycieczka z kierowcą z miasta Malang, co daje czas na odwiedzenie 3 niesamowitych wodospadów w ciągu jednego dnia: Tumpak Sewu, Kabut Pelangi i Kapas Biru.

Opłaty za wstęp

W Tumpak Sewu obowiązują dwie opłaty za wstęp, a trzecia opłata za odwiedzenie wodospadu Goa Tetes.
Tumpak Sewu Powyżej: 1 USD
Tumpak Sewu Poniżej: 2 USD
Goa Tetes: 5 USD

Gdzie się zatrzymać

Najlepszym miejscem jest Malang. Do wyboru jest wiele dobrych restauracji i hoteli, a do miasta można łatwo dojechać z Bali lub Yogyakarty. Można zatrzymać się w hotelu OYO 353 w Malang i koszt to tylko 15 USD za czysty pokój dwuosobowy z klimatyzacją, prysznicem i WiFi.

Poniżaj kilka ciekawych opcji pobytu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 komentarze “Wodospad Tumpak Sewu – Jawa, Indonezja”