Wulkan Bromo – Indonezji

Wulkan Bromo – Indonezji

Wulkan Bromo w Indonezji jest z pewnością jednym z najbardziej niesamowitych doświadczeń podróżniczych, jakie można sobie wyobrazić w życiu. Wspinaczka na krater Mount Bromo nie jest bardzo trudna i większość z Was z pewnością da sobie radę. Na górze można zajrzeć bezpośrednio do dymiącego wulkanu i powąchać paskudny zapach siarki który wydostaje się na zewnątrz. Wulkan Mount Bromo to pozycja, której nie możesz przegapić podczas podróży po Azji.

Mount Bromo jest aktywnym wulkanem i częścią gór Tengger w Indonezji i istnieją obszary, które są zablokowane dla turystów ze względu na bezpośrednie niebezpieczeństwo. Ma 2329 metrów i nie jest to najwyższy szczyt masywu, ale najbardziej znany. Obszar ten jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych na Jawie Wschodniej, a wulkan znajduje się w Parku Narodowym Bromo Tengger Semeru. Góra Bromo znajduje się pośrodku równiny zwanej „Morzem Piasku”, rezerwatu przyrody.

Najlepsze rzeczy do zrobienia na górze Bromo

Wędrówka po kraterze Bromo.

Prawdopodobnie najbardziej niesamowitą rzeczą do zrobienia w Bromo jest wędrówka na szczyt dymiącego krateru wulkanu. Pełna wędrówka na szczyt krateru Mount Bromo zaczynając od morza piasku zajmuje około 1 godziny. Ostatnia część wędrówki jest to krótka, ale stroma wspinaczka po schodach na szczyt krateru.

Morze Piasku

„Morze piasku” na dnie Kaldery, to naprawdę fajne miejsce a i tak będziesz musiał przez nie przejść, aby dotrzeć do krateru Bromo. Możesz odkrywać morze piasku pieszo, jeepem, koniem lub motocyklem. To idealne miejsce do robienia zdjęć ze stromymi grzbietami wulkanu w tle.

Punkt widokowy wulkanów

Punkty widokowe po północnej stronie kaldery są miejscem, w którym można uzyskać te kultowe zdjęcia gromady wulkanów Bromo. Punkty widokowe to King Kong Hill,Seruni Point, Bukit Cinta, Bukit Perahu lub najwyższy punkt widokowy Penanjakan. Szczerze mówiąc, różnica między tymi punktami widokowymi jest bardzo niewielka, a jedynym powodem, dla którego istnieje tak wiele z nich, jest rozproszenie tłumów w Bromo, więc nie martw się o to, do którego punktu widokowego się udajesz, wszystkie są niesamowite.

Wschód słońca nad wulkanami

Zanim zaczniesz eksplorować Bromo, musisz zobaczyć wschód słońca ze szczytu kaldery. To prawdopodobnie jedno z najlepszych miejsc na świecie do oglądania wschodu słońca. Kolory są niesamowite, a w pogodny dzień można zobaczyć całą drogę do góry Argopuro na wschodzie.

Inne rzeczy do zobaczenia w pobliżu Bromo

W pobliżu góry Bromo we Wschodniej Jawie w Indonezji jest wiele dobrych rzeczy do zobaczenia, w tym spektakularny wodospad Tumpak Sewu i kilka innych fajnych wodospadów w pobliżu Malang i Probolinggo. Można nawet wspiąć się na górę Semeru, która jest najwyższą górą Jawy. To szczyt wulkanu, który wybucha w oddali za Parkiem Narodowym Bromo Tengger Semeru.

Gdzie to jest

Mount Bromo to aktywny krater wulkanu położony we Wschodniej Jawie w Indonezji, pomiędzy miastami Malang, Surabaya i Probolinggo i można go odwiedzić z dowolnego z tych miejsc, jest częścią Parku Narodowego Bromo Tengger Semeru, gdzie można zobaczyć słynną gromadę 5 wulkanów w tym Bromo i najwyższą górę Jawy, Semeru, dymiącą w tle.

Jak tam dotrzeć

Najłatwiejszym sposobem odwiedzenia Bromo jest lot do Malang lub Surabaya, a stamtąd zarezerwowanie jednodniowej wycieczki. Naprzykład z Bali są bezpośrednie loty do Malang i Surabaya każdego dnia, a bilet w jedną stronę kosztuje około 20 USD. Po przybyciu do Malang lub Surabaya można łatwo zarezerwować jednodniową wycieczkę do Bromo lub można zorganizować wszystko samodzielnie w zależności od osobistych preferencji.

Kiedy przyjechać

Tak naprawdę nie ma najlepszego miesiąca na wizytę na górze Bromo, chociaż każda pora sucha jest zdecydowanie idealna. Pora sucha w Indonezji trwa od kwietnia do listopada, w tym czasie pada mniej deszczu, a widoczność w górach jest najlepsza. Możesz również odwiedzić górę Bromo w porze deszczowej która trwa od grudnia do marca, ale jeśli jest pochmurno, możesz przegapić wschód słońca i kultowy widok na wulkany.

Czy wulkan jest bezpieczny

Góra Bromo jest ogólnie bezpieczna do odwiedzenia, ostatnie erupcje miały miejsce w 2010, 2015 i 2019 roku. Obecnie obszar ten jest ściśle monitorowany, a pod ziemią znajdują się detektory trzęsień ziemi, które pozwalają przewidzieć wszelką aktywność wulkaniczną z Bromo, i nikt nie został skrzywdzony przez wulkan od prawie 20 lat, a odwiedza go prawie milion odwiedzających rocznie.

Klimat

Mimo że jest to Indonezja, Mount Bromo i Cemoro Lawang mogą być dość chłodne przed wschodem słońca, ponieważ znajdują się na wysokości 2329 metrów nad poziomem morza, a punkty widokowe wschodu słońca są jeszcze wyższe, wysokość w punkcie widokowym Penanjakan wynosi aż 2770 metrów. Temperatury mogą spaść poniżej 7 stopni Celsjusza. Na górskich szczytach może być niesamowicie wietrznie, a pora sucha jest chłodniejsza niż pora deszczowa. Zimno jest tylko przed wschodem słońca, potem dość szybko się nagrzewa, a słońce na tej wysokości jest bardzo mocne.

Opłata za wstęp na górę Bromo

Dni powszednie: około 15 USD
Weekendy: około 21 USD

Gdzie się zatrzymać

Zatrzymać można się w Surabaya, Malang, Probolinggo lub Bromo wioska Cemoro Lawang. Surabaya ma najbardziej komfortowe hotele, ponieważ jest to duże miasto w Indonezji, a Malang ma też kilka świetnych opcji. Probolinggo jest mniejsze, ale ma też kilka dobrych opcji hotelowych.

Klook.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 komentarze “Wulkan Bromo – Indonezji”