Disney’s Magic Kingdom

Disney’s Magic Kingdom

Disney’s Magic Kingdom to pierwsza w historii atrakcja, jaką otworzył w swojm arsenale Walt Disney World w 1971 roku i nadal pozostaje jednym z najpopularniejszych parków rozrywki na świecie. Z kultowym zamkiem Kopciuszka, który jest jego centralnym punktem, park zapowiada długą listę inspirowanych przejażdżek, kolejek górskich i atrakcji rozrzuconych na ogromnym obszarze o powierzchni 107 akrów, kilka minut jazdy na południowy zachód od centrum Orlando. Disney World rozszerzył się, wraz z Animal Kingdom, Hollywood Studios i Epcot dołączając do oryginalnego Magic Kingdom, tworząc w sumie kwartet parków. Istnieją również dwa oddzielne parki wodne (Typhoon Lagoon i Blizzard Beach) w Disney World. Jednak Magic Kingdom zachowuje swoje miejsce jako premierowy park rozrywki dla małych dzieci, które chcą zostać oszołomione przez swoich ulubionych bohaterów ożywają i doświadczają tego niepowtarzalnego, niezwykłego uroku Disneya.

Atrakcje w Disney’s Magic Kingdom

Przyjmując prawie 20 milionów odwiedzających rocznie i konsekwentnie plasują się w rankingu najlepszych parków rozrywki na świecie, nie jest zaskoczeniem, że Disney Magic Kingdom obiecuje długą listę przyjaznych rodzinom rzeczy do zrobienia i zobaczenia – wystarczająco, aby wypełnić tylko kilka dni. Park rozlewa się na sześć różnych „ziem”: Adventureland, Fantasyland, Frontierland, Tomorrowland, Main Street i Liberty Square.

Sprawdź najlepsze atrakcje w każdej z tych stref poniżej:

Adventureland – zainspirowany tropikalną dżunglą Afryki, Azji i Ameryki Południowej, jest to miejsce, w którym można zagłębić się w głęboki, mroczny świat „Piratów z Karaibów”, popłynąć w dół rzeki w symulatorze „Jungle Cruise” lub udać się na dziką przyrodę w długiej „Enchanted Tiki Room”.

Fantasyland – ta niedawno rozszerzona część Magic Kingdom została zainspirowana średniowiecznymi fayrami i karnawałem w filmach Walta Disneya. Najważniejsze przejażdżki i atrakcje tutaj, w tym bardziej przyjazny dla dzieci „To mały świat”, „Lot Piotruś Pan”, „Pociąg siedmiu karłów” i „Tangled”.

Frontierland – cofnij się w czasie do Dzikiego Zachodu dzięki zabawnej (i raczej mokrej) wysokości 50 stóp „Splash Mountain”, klasycznej częściowo-plenerowej „Big Thunder Mountain Railroad” i interaktywnemu audio-animatronowemu „Country Bear” Jamboree „- przeznaczony dla młodszych dzieci.

Tomorrowland – jak sama nazwa wskazuje, Tomorrowland to Twoja szansa, aby rzucić okiem w przyszłość, czy to z perspektywy współczesnej, czy wizjonerów sprzed pięćdziesięciu lat. Wybór przejażdżek i atrakcji tutaj jest dobry dla wszystkich grup wiekowych, a klasyczna „Space Mountain” wciąż jest popularna wraz z rakietowym „Astro Orbiter” i torem wyścigowym w „Tomorrowland Speedway”.

Main Street, USA – w tej kultowej operze z Zamkiem Kopciuszka jako tło nie ma lepszego miejsca niż Main Street. Całkiem dosłownie „główna ulica” Disney’s Magic Kingdom, to tam znajdziesz większość sklepów, restauracji i sprzedawców w parku; zawsze żywa aktywnością i zawsze zabawą – bądź cierpliwy wobec tłumów, zwłaszcza gdy próbujesz zdobyć to najważniejsze zdjęcie.

Plac Wolności – znajdź niektóre z klasycznych atrakcji Disneya w tym tematycznym kolonialnym mieście – inspirowanym przez Amerykańską Rewolucję. Zwróć uwagę na „Haunted Mansion”, „Liberty Belle Riverboat” i sprawdź „Hall of Presidents”.

Magic Kingdom: Warto wiedzieć

Główne atrakcje Magic Kingdom Park w Disney World są otwarte codziennie od 09:00 do 19:00.
Indywidualne karnety zaczynają się od 105 $ za osobę (w zależności od dnia), ale mniej niż 9-latek płacą mniej. Jednak elastyczny zakres opcji biletów oferowanych przez Disney obejmuje wielodniowe karnety, które łączą pozostałe parki rozrywki w uzdrowisku i parki wodne;
na przykład czterodniowy karnet „Park Hopper” z dostępem do parku wodnego kosztuje nieco ponad 400 USD za osobę. Nocne spektakularne pokazy sztucznych ogni Życzenia również są uruchamiane każdego wieczoru o godzinie 22:00 lub 20:00, w zależności od dnia (trwa to 12 minut, wskazane jest sprawdzenie czasów z wyprzedzeniem).
Disney World oferuje także szereg pakietów i udogodnień, w tym karnety roczne i dziesięć różnych kategorii zakwaterowania na miejscu.

Disney’s Magic Kingdom

Godziny otwarcia:
codziennie od 09:00 do 19:00 (niektóre atrakcje pozostają otwarte później)
Lokalizacja:
1180 Seven Seas Dr, Lake Buena Vista, FL 32830, Stany Zjednoczone
Tel:
+1 407-939-5277

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 komentarzy “Disney’s Magic Kingdom”