10 bezpłatnych rzeczy do zrobienia w Dubaju

10 bezpłatnych rzeczy do zrobienia w Dubaju

10 bezpłatnych rzeczy do zrobienia w Dubaju. Dubaj to jedno z najnowocześniejszych i najczęściej odwiedzanych placów zabaw na świecie. Przemiana miasta z pustyni rozpoczęła się zaledwie kilka dekad temu, ale obecnie Dubaj ma najwyższy budynek na świecie, największe centrum handlowe i jedne z najbardziej luksusowych sklepów na świecie. Rozrywka tutaj waha się od indoor narciarstwo na nartach do wyścigów wielbłądów. Wiele z tych działań ma ekstrawaganckie harakter. Poniżej znajduje się lista dziesięciu darmowych rzeczy do zrobienia w Dubaju. Pokonaj trasę po Dubaju z tymi przyjemnymi gadżetami i spraw, by Twoja wizyta była bardziej przystępna.

Ascend Jebel Hafeet

Jebel Hafeet to góra, z której roztacza się spektakularny widok na region, i można się na nią dostać pieszo lub samochodem bez żadnych kosztów. Ci, którzy szukają spektakularnych widoków w Dubaju, często wsiadają do windy na szczycie highrises w okolicy. Burj Khalifa, najwyższy budynek świata, wznosi się na wysokość 2717 stóp nad miastem. Koszt odwiedzania jego najwyższego tarasu widokowego wynosi od 35 do 82 USD za osobę dorosłą, a długie odcinki również mogą kosztować cenny czas. Jeśli wydaje się to nieco za drogie, Jebel Hafeet pozwala na znacznie szerszy widok, ponieważ ma około 16 mil długości i kilka mil szerokości. Hafeet Mountain Road to kręta trasa, która prowadzi do około 3900 stóp nad poziomem morza. Jeśli chcesz odważyć się na tę potencjalnie niebezpieczną drogę w nocy, możesz zobaczyć wspaniałe widoki świateł miasta.

The Rooftop Gardens at Wafi Pyramids

Ogrody Rooftop Gardens w Wafi szybko wyznaczają trasy podróżnych z ograniczonym budżetem, ponieważ odbywają się w nich wydarzenia „Filmy pod Gwiazdami”, które są popularne i darmowe w każdą niedzielę o 20:30. W teatrze na świeżym powietrzu znajdują się fotele z beanbagami oraz dostęp do jedzenia i napojów. Istnieją inne miejsca rozrywki, które wymagają pieniędzy. Ale nic nie kosztuje wchłonięcie atmosfery. Jest to również miejsce do spożywania posiłków. Wiele dobrych restauracji oferujących dania kuchni włoskiej, azjatyckiej i kontynentalnej znajduje się w korytarzach.

Window Shop at the Dubai Mall

Dubai Mall, w cieniu Burdż Chalifa, jest największym na świecie centrum handlowym. Ten fakt sam w sobie sprawia, że jest to godny cel turystyczny i nic nie kosztuje, aby badać rozległe obszary handlowe. W centrum handlowym Twoja wizyta będzie wymagać trochę planowania. Jest to centrum handlowe o powierzchni 5,4 miliona metrów kwadratowych, z 1200 sklepami, które przyciągają 54 miliony odwiedzających rocznie. Liczby są zdumiewające, ale lista „najlepszych” i „największych” znajduje się w ciągłym sporze z innymi centrami handlowymi na całym świecie. Przejrzyj wszystkie te stwierdzenia i ciesz się obserwowaniem wyjątkowych atrakcji, takich jak „słodki sklep o powierzchni 10 000 stóp kwadratowych”, akwarium o pojemności 245 ton i gigantyczny kryty park rozrywki. Korzystanie z tych atrakcji wymaga pieniędzy, ale obserwacje są bezpłatne.

Dubai’s Dancing Fountains (tańczące fontanny w Dubaju)

Tuż obok centrum handlowego słynne tańczące fontanny Dubaju są zapowiadane jako „największa fontanna na świecie”. Ta bezpłatna atrakcja przypomina pokaz Las Vegas Bellagio z 6000 reflektorami i 50 kolorowymi projektorami. Pokazy trwają około pięciu minut i są wystawiane od 6 do 23.

The Gold Souk

Złoty Souk oznacza dosłownie rynek złota, gdzie zobaczysz różnorodne produkty rzadko spotykane gdzie indziej. Jeśli myślisz o zakupie, wykonaj badania przed przyjazdem. Nie każda reklamowana „umowa” będzie działać na twoją korzyść. Rząd reguluje produkty, więc mniej martwić się o autentyczność, a więcej o cenę. Targowanie jest powszechne, ale niezbędne jest poznanie prawdziwej wartości rynkowej towaru przed jego zakupem. Nic nie kosztuje spacerować i obserwować. Zobaczysz złotą biżuterię i diamenty z tego obszaru i innych części Bliskiego Wschodu i Azji.

Ras Al Khor Wildlife Santuary

Ras Al Khor to rezerwat przyrody, który znajduje się u ujścia Zatoki Dubajskiej i jest domem dla wielu gatunków ptaków. Jednak jest najlepiej znany jako miejsce, w którym można zobaczyć wiele flamingów podczas chłodniejszych miesięcy. Nie ma opłaty za wejście. Dubaj bywa czasami sztuczny i sztuczny, więc ta strona staje się jedną z niewielu atrakcji przyrodniczych. Jeśli jesteś obserwatorem ptaków, może wypełnić cały dzień. Dla innych warto rzucić okiem – i nie zapomnij o aparacie.

Beach at Jumeirah

Przy plaży Jumeirah znajdują się jeden z najbardziej ekskluzywnych hoteli w Dubaju. Goście płacą ekstrawaganckie opłaty za usługi na najwyższym poziomie i miękkie piaski pobliskiej plaży. Ale jest publiczna część plaży, która nie wymaga pięciogwiazdkowego pobytu w hotelu. Jest bezpłatna. Wejdź do publicznej części plaży w Jumeirah Beach Park, gdzie możesz zorganizować piknik, grilla lub po prostu odpocząć. Należy pamiętać, że średnia letnia wysoka temperatura znacznie przekracza 100 °F czyli około 38 °C. Chodzenie po piasku może być bolesnym doświadczeniem w takich warunkach, więc weź ze sobą klapki lub inne odpowiednie obuwie.

Al Fahidi (Bastakiya) Historical District

Al Fahidi (popularnie nazywany Bastakiya) to historyczna dzielnica w samym sercu Dubaju, która daje wgląd w to, jak wyglądał ten obszar przed wszystkimi wieżowcami z ostatnich dziesięcioleci. Dzielnica początkowo była prawie dwukrotnie większa od obecnej, ale połowa została zburzona, by zrobić miejsce dla rozwoju. Po zachęcie ze strony księcia Karola, samorząd lokalny przeniósł się do zachowania pozostałych struktur. Zostały one przywrócone, aby pokazać, jak wyglądało życie w XVII wieku. Wąskie uliczki i jezdnie zostały odtworzone, a kilka małych muzeów można zwiedzać bez opłat wstępu. W pobliżu znajduje się Muzeum Etihad, które zapewnia skromne opłaty wstępu w wysokości mniejszej niż 10 USD dla osób dorosłych. Chociaż nie jest bezpłatny, warto go odwiedzić. Muzeum śledzi rozwój Zjednoczonych Emiratów Arabskich za pomocą interaktywnych eksponatów.

Wybierz się na spacer

Dubai by Foot oferuje bezpłatne wycieczki w sezonie letnim bezpłatnie, zgodnie z filozofią, że każdy powinien mieć dostęp do podstawowej wiedzy o Starym Dubaju, niezależnie od możliwości zapłaty. Tak jak w przypadku innych tras tego typu w USA, osoby z umiejętnością hojnego napiwku na dobrą wycieczkę powinny to zrobić. Obsługują osoby, które świadczą tę usługę dla wszystkich. Wycieczki są dostępne w różnych godzinach w sześciu językach. Trasa po Starym Dubaju obejmuje już kilka atrakcji, takich jak Złoty Suk i dzielnica Bastakiya. Firma oferuje również inne wycieczki po niskich kosztach. Sprawdź harmonogramy i ceny obowiązujące podczas Twojej wizyty.

Food and Craft Market at Zabeel Park

Rynek ten pozwala odwiedzającym przechadzać się po wielu stanowiskach rzemieślniczych, w których reprezentowani są najbardziej utalentowani rzemieślnicy. Wielu odwiedzających przybywa tutaj, nie wiedząc dokładnie, co znajdą, i kupują przedmioty, które były nieznane, ale kuszące. Rzemiosło znajduje się na wolnym powietrzu, podczas gdy niektóre organiczne zakupy spożywcze można wykonać za pośrednictwem wewnętrznej części. Nawet jeśli nie masz na rynku nic do kupienia, ciesz się darmową edukacją o produktach w Dubaju.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *