10 rzeczy do zrobienia na Wybrzeżu Zatoki Missisipi

10 rzeczy do zrobienia na Wybrzeżu Zatoki Missisipi

10 rzeczy do zrobienia na Wybrzeżu Zatoki Missisipi. Wybrzeże Zatoki Missisipi przetrwało sporo  nieszczęścia w ciągu ostatnich dwóch dekad. Niszcząca siła huraganu Katrina i powszechna reklama wokół wycieku ropy w Zatoce sprawiły, że zwiedzający niechętnie odwiedzali urocze przybrzeżne społeczności stanu Magnoli. Ceny są tutaj niższe od bardziej znanych nadmorskich miast w pobliskich stanach. Choć wszelkie wpływy turystyczne pomagają utrzymać to miejsce. W tym regionie jest co najmniej 10 bezpłatnych atrakcji, które można dodać do planu podróży.

Street art in Fishbone Alley, Gulfport

Aleja między 13 a 14 ulicą była wyludniona i coraz bardziej niepokojące w Gulfport. Nadszedł czas na zmianę, więc niektórzy z okolicznych artystów nawiązali współpracę z właścicielami firm, aby stworzyć Fishbone Alley. Odzyskana cegła tworzy jezdnię, a różne dziwaczne przedmioty sztuki zdobią ściany i patio. Można to odwiedzić za darmo. Warto spędzić tu trochę wolnego czasu, gdy Twoja podróż zaprowadzi cię do Gulfport.

Lounge on Front Beach

Front Beach, wzdłuż nabrzeża Ocean Springs przy plaży Front Beach, jest doskonałym miejscem na relaksujący dzień. Piasek jest tutaj biały jak cukier, taki jak na pocztówkach i broszurach podróżniczych. Woda wydaje się być dość płytka i spokojna, pozwalając rodzinom czuć się komfortowo w dzień zabawy. Tłum tutaj zwykle jest wyluzowany i przyjazny. Plaża ma przyjemną ścieżkę do chodzenia / biegania. Jest na długości około mili między portem a mostem. Toalety, pawilon piknikowy i boiska do siatkówki są dostępne do użytku publicznego.

Cruise Scenic Highway 90

Podczas huraganu Katrina odcinki autostrady USA 90 były wypłukiwane przez wiele miesięcy. To dlatego, że malownicza trasa obejmuje linię brzegową w wielu miejscach. W przeciwieństwie do innych darmowych tras widokowych, ta nie zawiera spektakularnych gór i skalistych falochronów. Ale spokojne piękno Zatoki Meksykańskiej i białych piasków sprawia, że ​​widok jest kuszący. Od czasu huraganu Katrina brakuje wielu drzew, ale w kilku miejscach szczątki zostały wyrzeźbione w zwierzęce kształty. Taka jest elastyczność i kreatywność ludzi, którzy żyją wzdłuż tej drogi. Jeśli nie spieszycie się, USA 90 jest o wiele bardziej interesującą trasą niż jej północny równoległy partner, Interstate 10.

The Gulf Islands National Seashore

W obrębie krajowego wybrzeża znajduje się Davis Bayou Trail, dwumilowa trasa, która zabiera gości przez nadmorski las. Nie ma kosztów korzystania ze szlaku, ale są opłaty za korzystanie z przyległych ramp lub kempingów. Kolejną darmową witryną jest Centrum dla Odwiedzających Williama M. Colmera, w którym można obejrzeć prezentację wideo przedstawiającą narodowy brzeg morza.

Ocean Springs

Ocean Springs znane jest jako Discovery City, ponieważ w tym miejscu Francuzi założyli osadę w 1699 roku. Dziś odkryjecie osobliwą, zachęcającą dzielnicę biznesową pełną sklepów, restauracji i galerii sztuki. Znajdziesz tu studia do odwiedzenia w tej artystycznej społeczności, w tym The Pink Rooster, który zawiera obrazy, szkło, biżuterię i ceramikę. Jeśli w trakcie podróży nie ma dnia, w którym pogoda nie współpracuje z planami plażowymi, dobrym rozwiązaniem na pół dnia jest błądzenie po sklepach i galeriach w Ocean Springs, które nie kosztują ani grosza.

Szlakiem natury Fontainebleau

W obrębie National Wildlife Refuge Mississippi Sandhill Crane jest szlak przyrodniczy Fontainebleau prowadzi przez siedliska w zatoce. Dwie platformy obserwacyjne są przeznaczone dla obserwatorów ptaków lub tych, którzy chcą dostrzec aligatora lub dwa.

Waveland’s Ground Zero Hurricane Museum

Waveland znajduje się na zachodnim wybrzeżu Zatoki Mississippi, w pobliżu granicy z Luizjaną. Wśród najbardziej dotkniętych społeczności w czasie huraganu Katrina znajduje się obecnie Muzeum Huraganu Ground Zero. Eksponaty tutaj opowiadają o śmierci i zniszczeniu, a także o odbudowie. Nawet humor czasem wchodzi w tę historię. Wstęp nie jest pobierany, ale darowizny są akceptowane i doceniane. Prywatne podarunki są potrzebne, aby utrzymać to miejsce otwarte i zachować historie dla pokoleń nowych użytkowników.

The Starr Boarding House in Bay St. Louis

W 1966 r. na ekrany kin trafił film zatytułowany „This Property is Condemned”  „Gwiazda”. To był pierwszy scenariusz Francisa Forda Coppoli. Film został nakręcony w fikcyjnym Dodson w Mississippi i nakręcony w Bay St. Louis. Pensjonat Starr miał zostać skazany w filmie, co doprowadziło do takiego tytułu. Dyskusja na temat ironii: po huraganie Katrina ta struktura została skazana i zaplanowana do rozbiórki. Ale Teatr Bay St. Louis przyszedł na ratunek, kupując i odnawiając budynek po tym, jak ich własny budynek został zniszczony podczas burzy. Możemy spacerować po byłym planie filmowym, w tym zajezdni kolejowej, która służy teraz jako Biuro Turystyki Hrabstwa Hancock.

Eksploracje mola

Wybrzeże Zatoki Mississippi szczyci się 26 filarami, od Waveland na zachodzie po Vancleave na wschodzie. Być może cztery najbardziej popularne pomosty to Garfield Ladner Pier w Waveland, Biloxi Lighthouse Pier, Ocean Springs Front Beach Pier i Pascagoula Riverfront Pier. Chociaż korzystanie z przystani jest bezpłatne, upewnij się, że masz licencję połowową, jeśli rzucisz hak lub sieć. Jednodniowa licencja na słoną wodę wynosi 10 USD dla mieszkańców stanu, a 30 USD dla osób przyjezdnych. Nie potrzebujesz licencji, aby zrobić piękne zdjęcia wschodu lub zachodu słońca z filarów. Są również doskonałym miejscem na spacer w ciągu dnia.

Fresh Market (Bazarek)

Fresh Market w Ocean Springs czynny jest w każdą sobotę, deszcz lub słońce, od godziny 9 rano do 1 po południu. Oferowane produkty pochodzą z mniejszych, rozwijających się firm w regionie i często można rozmawiać twarzą w twarz z osobą, która kultywowała zakupione produkty.

Co jest dostępne na Fresh Market?

Na to pytanie trudno odpowiedzieć w sposób ogólny. Rolnicy produkują mięso na łasce pogody, więc trudno powiedzieć, co wprowadzą na rynek w każdą sobotę. Nawet jeśli nie chcesz kupować, rynek robi fajną weekendową rozrywkę, a Ty możesz nawiązać interesujące rozmowy z dostawcami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “10 rzeczy do zrobienia na Wybrzeżu Zatoki Missisipi”