10 rzeczy do zrobienia w Nassau na Bahamach

10 rzeczy do zrobienia w Nassau na Bahamach

Nassau jest stolicą Bahamów!


Nassau jest stolicą Bahamów i jednym z najważniejszych miejsc na Karaibach, tutaj odbywa się wiele imprez, by bawić i bawić turystów na wyspie. Oto 10 atrakcji których, jak sądzę nie można przegapić.

1 Wspinaj się po schodach królowej (Climb the Queen’s Staircase)


Wspinaj się po 66 schodach łączących Fort Fincastle z centrum Nassau. Schody to świetne miejsce do zdjęcia i oczywiście zapewniają dostęp do zabytkowego Fort Fincastle, który znajduje się w najwyższym punkcie New Providence Island, Bennett’s Hill. Fort jest otwarty codziennie na wycieczki z przewodnikiem!

2 Idź do Graycliffa na czekoladę, cygara

Nie pozwól, aby nazwa Hotelu i restauracji Graycliff Cię zmyliła – jest tu dużo więcej rzeczy niż tylko pokoje i jedzenie. Jasne, hotel z pokojami w zabytkowej kolonialnej rezydencji z bujną i uroczą posesją jest świetny i jest prawdziwym krokiem wstecz, kiedy wchodzisz do hotelu i przygotowujesz na półformalny lunch lub kolację.
Ale rodzina Garzaroli przekształciła lokalizację na zboczu wzgórza w centrum Nassau w wirtualny kompleks rozrywkowy wraz z czekoladą, gdzie można spróbować, a nawet zrobić czekoladowe smakołyki i firmę cygarową, w której stogi są ręcznie zwijane na miejscu i można je połączyć z rumem. degustacje. Na miejscu jest też pizzeria i muzeum dziedzictwa bahamskiego – i nie zapomnij poprosić o wycieczkę po niesamowitej piwnicy winnej Graycliffa, nadziewanej ponad 200 000 butelek.

3 Spróbuj rumu w destylarni Johna Watlinga

Destylarnia John Watling’s Distillery położona jest w przestronnej posiadłości Buena Vista – zaledwie kilka kroków od Graycliff i pięknego, różowego budynku rządowego Bahamy. Została wybudowana w 1789 roku i jest prawdziwym smakiem starych Bahamów w samym sercu Nassau. Mówiąc o degustacji, można próbkować małe, beczkowe rumy Watlinga, które występują w „bladych” (białych), bursztynowych i „Buena Vista” odmianach pięcioletnich. Gorzelnia czynna jest codziennie od 10 do 16.00.

4 Wybierz się na wycieczkę nurkową do zatoczki Stuart’s Cove


Operacja nurkowania Stuart’s Cove znajduje się na mniej odwiedzanej południowo-zachodniej stronie wyspy New Providence, w przytulnej zatoczce, która nieustannie bije aktywnością. Początkujący otrzymują lekcje nurkowania, a doświadczeni nurkowie przygotowują się do przygody na otwartym morzu – ta ostatnia obejmuje możliwość nurkowania z dzikimi rekinami. Inne opcje obejmują snorkeling, SNUBA (połączenie nurkowania z rurką i SCUBA), nurkowanie na ścianie za pomocą podwodnych skuterów oraz możliwość pilotowania własnego minidacka.

5 Zdobądź swoją rybę w Arawak Cay


To eklektyczna restauracja przy plaży, chaty i bary mogą być trochę turystyczne, miejscowi mają świeżą rybę i smażone placki, zimne piwo Kalik oraz muzykę i tańce każdej nocy w tygodniu. Aby uzyskać świeże ryby z łodzi o jeszcze bardziej autentycznym lokalnym klimacie, spróbuj Potter’s Cay pod mostem Paradise Island.

6 Przejrzyj Straw Market wybierz pamiątkę

Bahamianie sprzedawali lokalne wyroby rzemieślnicze odwiedzającym Nassau od setek lat, od czasu, gdy niewolnicy gromadzili się na „targu słomy”, aby sprzedawać tkane misy przy użyciu umiejętności sprowadzanych z ich rodzinnej Afryki. Tradycja trwa do dziś na rynku słomy w Nassau, przeniesionym z historycznego domu kilka lat temu, po pożarze nowego budynku przy Bay Street. W dzisiejszych czasach to dużo więcej niż koszyki na sprzedaż – znajdziesz tu również koszulki, rzeźby w drewnie, naszyjniki z koralikami i wszystkie rodzaje pamiątek związanych z wyspą, jakie można sobie wyobrazić.

7 Wybierz się na jednodniową wycieczkę na wyspę Rose Island


Wyluzowane Wyspy Bahamskie (a.k.a. Rodzina Wysp) to zupełnie inne doświadczenie niż miejski Nassau, a natychmiastowy spokój można znaleźć dzięki szybkiej wycieczce łodzią motorową na wyspę Rose Island. Ten bliski sąsiad to niewiele więcej niż urzekający sandbar, ale jest tam wystarczająco dużo odosobnienia, plaży i cienia, by zrobić idealny dzień na wycieczkę. Sandy Toes dotrą tam, podadzą ci lunch i powitalnego drinka, i zapewnią sprzęt do nurkowania. Jeśli zakochasz się w Rose Island, zapytaj o nocleg!

8 Shiver Your Timbers w Muzeum Piratów z Nassau


Z zewnątrz może wyglądać jak pułapka turystyczna, ale Muzeum Piratów z Nassau robi naprawdę dobrą robotę, opowiadając zawadiacką, brudną i uwodzicielską historię pirackich historii na Karaibach. Nassau było znanym pirackim rajem na początku XVIII wieku, a interaktywne eksponaty w muzeum przenoszą cię z powrotem do roku 1716, rozkwitu „Republiki Piratów”.
Spodziewaj się interaktywnych eksponatów, pokazów autentycznego łupu piratów i oczywiście wyjścia przez sklep z pamiątkami. Będziesz mieć również szansę, aby zablokować swoje dzieci w zapasach – to może być warte 13 dolarów wstępu (6,50 dolarów dla dzieci w wieku 4-17). Na rogu ulic King i George w centrum Nassau;
Godziny otwarcia:
pon.-sob.   od 9 do 16,
niedziela   od 9 do 12:30.

9 Zagraj w Aquaventure Waterpark w Atlantis Resort


Na Karaibach mogą pojawiać się nowsze parki wodne, ale nadal lubimy Atlantis „Aquaventure” za super klimat z Lost World i niesamowite akwaria, z których niektóre można przeglądać na zjeżdżalniach parku. Najprostszym sposobem gry jest pobyt w dowolnym ośrodku kurortu Atlantis; Drugi najłatwiejszy (i najtańszy) to dostać pokój w Comfort Suites Paradise Island, po drugiej stronie ulicy, co daje dostęp do wszystkich udogodnień Atlantis. Dostępna jest również ograniczona liczba dziennych przejść do parku wodnego.

10 Idź na plażę, na pole golfowe!


Nassau ma tak wiele rozrywek, że czasami można zapomnieć, że przyszedłeś tutaj, by odpocząć na plaży. Najbardziej znane są Cabbage Beach na Paradise Island i Cable Beach na wyspie New Providence, ale można też odwiedzić plażę Junkanoo w centrum Nassau, aby zobaczyć tętniącą życiem scenę na plaży, która znajduje się niedaleko portu rejsowego.
Love Beach ma prawdziwą atmosferę w barze na plaży w Nirvanie, a Saunders Beach, na zachód od centrum Nassau, jest miejscem, w którym można poczuć lokalny smak: spędzić weekendy przy stoiskach z jedzeniem, zorganizować zbiórki pieniędzy dla lokalnych organizacji charytatywnych.
Chcesz poznać historię napojów plażowych? Fort Montagu, zbudowany w 1741 roku, znajduje się na końcu plaży Montagu – jest najstarszym umocnieniem na wyspie. Aby zachować najwyższą prywatność, weź pod uwagę Yamacraw Hill Beach na wschodnim krańcu wyspy New Providence: niewielu turystów znajduje to odosobnione miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “10 rzeczy do zrobienia w Nassau na Bahamach”