Cotopaxi

5 wartych odwiedzenia festiwali

5 wartych odwiedzenia festiwali

5 wartych odwiedzenia festiwali, w ciągu ostatnich lat wszelkiego rodzaju festiwale wciąż zyskują na popularności. Tak bardzo, że obecnie dostępne są opcje dla melomanów, miłośników sztuki, miłośników kina i wielu innych. Ale czy wiedzieliście także, że istnieje wiele wspaniałych festiwali stworzonych dla entuzjastów przygód na świeżym powietrzu?

Oto pięć takich festiwali, na które zdecydowanie warto pojechać:

Outessa

Sponsorowana przez sklep internetowy REI, Outessa to festiwal na świeżym powietrzu, zaprojektowany i skierowany specjalnie dla kobiet. Ideą projektu było stworzenie przychylnej, integrującej i zabawnej przestrzeni dla przygód naszych dam, aby spotkać się razem, podzielić się niesamowitymi doświadczeniami i połączyć się z otoczeniem
w bardziej osobisty sposób. Uczestnicy tworzą swój własny, niestandardowy harmonogram obejmujący wszystko,
od jogi i spływów kajakowych po bieganie po szlakach i wspinaczkę. Profesjonalni przewodnicy i instruktorzy są gotowi nie tylko przekazać uczestnikom swoje lata doświadczenia
ale także zapewnić, że wszystko jest obsługiwane w bezpieczny sposób.
A po długim dniu zabawy na świeżym powietrzu, podróżnicy mogą zawijać się przy dobrym jedzeniu,
dobrym winie i świetnym towarzystwie, bez chłopców.

Lokalizacje: Kirkwood, Kalifornia; Mt. Hood, WA i Waterville Valley, NH

Seria Camelbak Pursuit

Camelbak Pursuit to trzydniowy festiwal, który ma dać podróżnikom przygód szansę nie tylko doskonalić swoje umiejętności w ulubionych zajęciach na świeżym powietrzu, ale także odkryć nowe umiejętności. Opcje obejmują piesze wędrówki, kolarstwo górskie, paddleboarding na stojąco, wspinaczkę skałkową i wiele innych. Wykwalifikowani instruktorzy są na miejscu, aby uczyć od podstaw z plecakiem do nawigacji po przetrwanie „backcountry”. A pod koniec dnia uczestnicy mogą wybrać obóz na miejscu lub zatrzymać się w wygodnym hotelu. Oczywiście, część zabawy z jakiegokolwiek festiwalu łączy się z innymi podobnie myślącymi uczestnikami. The Pursuit Series jest każdego dnia muzyka na żywo, wspaniałe jedzenie, napoje i mnóstwo czasu na spotkania towarzyskie. Nie tylko wyjdziesz z nowymi pasjami, ale po drodze możesz spotkać kilku nowych przyjaciół.

Lokalizacje: Salt Lake City, UT i San Francisco, Kalifornia

Questival

Stworzony i zorganizowany przez Cotopaxi, producenta sprzętu turystycznego i outdoorowego, Questival to 24-godzinny wyścig przygodowy, którego celem jest pomoc uczestnikom w zdobyciu jak najlepszego miejsca docelowego, przy jednoczesnej zabawie. Zbierz drużynę złożoną z dwóch do sześciu swoich ulubionych przyjaciół i rywalizuj w wielu działaniach, od prostych poszukiwanie punktów kontrolnych w całym mieście i okolicy, po trudniejsze wyzwania na świeżym powietrzu, takie jak wiosłowanie i bieganie po szlaku. Aplikacja na iOS i Androida pomaga uczestnikom zaplanować swoją strategię i odkryć opcje wyzwań, z którymi można rywalizować, aw ciągu dnia mogą wybrać, które z nich chcą wypróbować. Zwycięzcy mogą nawet wziąć do domu darmowy sprzęt i wygrać również pełne przygód podróże. Muzyka na żywo i impreza po wyścigu dopełniają uroczystości.

Lokalizacje: dziesiątki miejsc docelowych w USA i Kanadzie

Indiana Dunes Outdoor Festival

Większość festiwali plenerowych odbywa się w miejskim otoczeniu lub w jego pobliżu, dzięki czemu stają się one bardziej dostępne dla osób, które chcą uczestniczyć. Ale Indiana Dunes Outdoor Fest znajduje się na terenie Indiana Dunes National Lakeshore, który jest 15-milowym odcinkiem linii brzegowej na południowym skraju jeziora Michigan. Jak można się spodziewać, festiwal obejmuje opcje pieszych wędrówek, wiosłowania i jazdy na rowerze wzdłuż brzegu, z geocachingiem, fotografią, marszem na orientację i obserwowaniem ptaków także zgodnie z harmonogramem. Istnieje nawet możliwość udania się na wycieczkę z plecakiem, która nie tylko jest przyjazna dla początkujących, ale także daje uczestnikom możliwość wypożyczenia sprzętu, który może być im potrzebny.

Lokalizacja: Indiana Dunes National Lakeshore, IN

Festiwal Base Camp

Żądni przygód podróżujący w Wielkiej Brytanii lub planujący wizytę w tym kraju, mogą dodać Festiwal Base Camp do swojej listy rzeczy do zobaczenia i zrobienia. W ciągu ostatnich kilku lat impreza stała się popularnym wydarzeniem dla miłośników outdooru, nie tylko dla wszystkich atrakcji, które oferuje, ale dlatego, że przyciąga również gwiazdy. Jeśli wędrówki, bieganie, wspinaczka i jazda na rowerze nie są wystarczające, aby Cię zainspirować, uczestnicy również mają okazję spotkać się i porozmawiać z prawdziwymi odkrywcami. Ci mężczyźni i kobiety będą dzielić się opowieściami o ich śmiałych przygodach w odległych zakątkach globu, a także doradzą, jak rozpocząć karierę eksploracji. Festiwal jest również znany z oferowania wielu bezpłatnych warsztatów, w których uczestnicy mogą zapoznać się z nowymi sportami, w tym boulderingiem, slackliningiem i paddleboardingiem. Inne seminaria obejmują opcje udzielania pierwszej pomocy w dzikiej przygodzie, przystosowania się do przygody i planowania wyprawy.

Lokalizacje: Odbyły się w Peak District U.K.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarze “5 wartych odwiedzenia festiwali”