Dom nad Stawem Domatowo

Kaszuby, nad samym brzegiem znajduje się wieś Domatowo, na skraju Puszczy Darżlubskiej. Tu powstał przepiękny dom, z marzeń o życiu nad wodą, z pasji wędkarskiej, wnętrzarskiej i fotograficznej. Dom nad stawem leży na Kaszubach, ale nie nad samym morzem. Do pięknych plaż mamy około 15 km. Można więc nudzić się na piasku, można nad stawem, a można nie nudzić się wcale. Jak na ryby to w kapciach, bo w stawie przy domu pływają amury, karpie, leszcze i liny, a sprzęt do wędkowania znajdziecie na miejscu. Wstańcie skoro świt lub poczekajcie do wieczora i zarzućcie haczyk. A potem tylko patroszenie, ognisko i pieczona ryba.

W pobliżu są piękne, dzikie plaże z białym aksamitnym piaskiem, które można przemierzać wszerz i wzdłuż, a najpiękniejsza i najulubieńsza jest ta w Karwieńskich Błotach Drugich. Do morza idzie się przez nadmorski las, a sama plaża jest rozległa i szeroka (szersza niż w plaża Karwi) a co chyba najważniejsze – pusta. Najpiękniejsza jest oczywiście po sezonie, kiedy na piasku żywej duszy, kiedy parawany nie zasłaniają horyzontu, kiedy można spacerować z wiatrem we włosach.

Wielkim plusem lokalizacji jest to, że mamy blisko do Zatoki Puckiej. W Pucku, oprócz spacerów po molo, można wypożyczyć sprzęt wodny i zjeść w dobrej restauracji. Jeżeli nie płynęliście nigdy kutrem rybackim, to koniecznie musicie spróbować. Z Puckiego portu aż do Jastarni, codziennie o 10:00, wypływa GOSK, który wraca o 16:00. Idealnie by zobaczyć co dzieje się na Mierzeji Helskiej, skorzystać z plażowania, zjeść obiad i wrócić z powrotem.

Dla dzieciaków jest bezpiecznie ogrodzony, duży teren ze stawem, jest domek z piaskownicą, jest mostek, są hamaki, jest zabawa. W domu zaś wygodny pokój z telewizorem, mnóstwo gier i puzzli. Na wycieczki po okolicy i wypady nad morze są dziecięcy rower oraz krzesełko rowerowe, a na zabawę na tarwie rakietki do badmintona. Dla najmniejszych bąbli wanienka, krzesełko do karmienia oraz łóżeczko turystyczne z pościelą. W okolicy jest mnóstwo atrakcji dla dzieci, a najfajniejszy jest park Ewolucji i labirynt w polu kukurydzy. Zimą polecamy pobliski Aquapark.

Miejsce powinien odwiedzić każdy kto chce odzyskać dobrą energię. Piękny, przytulny, czysty i w pełni wyposażony domek. Widok na ogród ze stawem, las na wyciągnięcie ręki, hamaki, miejsce na ognisko to tylko jedne z licznych jego zalet. Gorąca kąpiel z bąbelkami jest atrakcją, której trudno się oprzeć.

Lokalizacja

Topolowa 13, Domatowo, Kaszuby, Polska

Domatowo, to wieś kaszubska położona na obszarze Puszczy Darżlubskiej i nad jeziorem Bielawa.
Miejscowość ta znajduje się pomiędzy Puckiem, Wejherowem i Karwią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarz do “Dom nad Stawem Domatowo”