Ferrari park

Ferrari World in Abu Dhabi

Ferrari World in Abu Dhabi

Ferrari World in Abu Dhabi, nie ma zbyt wielu krytych parków rozrywki, ale Ferrari World, o powierzchni 925 000 stóp kwadratowych, jest największym na świecie takim parkiem. Ze względu na średnią temperaturę w Abu Zabi, która latem osiąga powyżej 105 stopni F (41 stopni C), park kontrolowany jest przez klimatyzację i jest przyjaznym miejscem dla turystów. Być może najbardziej uderzającą cechą parku jest ogromny czerwony dach kopuły. Ferrari World twierdzi, że jasnoczerwona struktura ma przypominać karoserię Ferrari GT, ale może być również mylona ze statkiem renegata z wielkiego budżetowego filmu science fiction. Z drugiej strony jest mało prawdopodobne, aby jakikolwiek statek kosmiczny „War of the Worlds”, który wylądował na pustyni, nosiłby wielkie logo Ferrari, podobnie jak kopuła parku.

Hybrydowy park rozrywki typu pawilon typu Epcot / Six Flags / korporacyjne centrum gościnności, Ferrari World prezentuje legendarnego producenta samochodów poprzez wyrafinowane ciemne przejażdżki i inne nowoczesne technologie parków rozrywki. Wzmacnia również spuściznę Ferrari w zakresie kolejek górskich i innych ekscytujących przejażdżek. Park działa jako wysłannik Włoch, oferując atrakcje i eksponaty przedstawiające zabytki i kulturę kraju oraz włoskie restauracje.

Formuła Rossa

W parku znajduje się Formuła Rossa, najszybsza kolejka górska na świecie. Został zaprojektowany do jazdy z prędkością do 240 km / h (149 mph). Dla porównania, Kingda Ka, druga najszybsza kolejka świata, osiąga maksymalną prędkość 128 mph. Formula Rossa została wyprodukowana przez firmę Intamin AG ze Szwajcarii. Wykorzystuje hydrauliczny system startowy (podobny do systemu startowego używanego przez Kingda Ka) i przyspiesza od 0 do 100 km (62 mil) w ciągu 2 sekund. Kolejka górska wspina się na 52 metry (171 stóp), a zawodnicy doświadczają 1,7 G. Formuła Rossa zaczyna się wewnątrz krytego parku rozrywki, przyspiesza przez kopułę, podróżuje poza park i wraca do stacji ładowania wewnątrz budynku. Samochody pociągu zostały zaprojektowane, aby wyglądać jak krzykliwe czerwone Ferrari Formuły 1. Z powodu prędkości i pustynnego piasku, zawodnicy otrzymują gogle.

Inne atrakcje

W parku znajduje się ponad 20 atrakcji, takich jak:

Fiorano GT Challenge – druga uruchomiona kolejka górska z dwoma torami i pociągami wyścigowymi. Coaster samochody przypominają samochody Ferrari F340 Spider.
G-Force – Jazda z drop-tower, która wznosi się na wysokość 62 m (203 ft.) Przez środek kopulastego dachu parku.
Scuderia Challenge – Symulatory wyścigów samochodowych.
Speed ​​of Magic – Wciągająca prezentacja filmu 4-D.
V12 – Mroczna jazda, która wykorzystuje łodzie do podróży przez „12 cylindrów cudów”.
Made in Maranello – symulator ruchu w fabryce Ferrari.
Viaggio in Italia – Jazda na symulatorze szybowcowym w stylu Soarin' nad Włochami.
Jazda z programem Champions- Interactive 3-D show.
The Pit Wall – interaktywne doświadczenie, które daje gościom szansę przetestowania swojego refleksu w symulacjach wyścigowych.
The Racing Legends – Mroczna jazda przedstawiająca historię Ferrari.
Bell’Italia- Scale repliki włoskich zabytków.
Paddock – Zapierająca dech w piersiach atrakcja wyścigów samochodowych.
Galleria Ferrari – Muzeum Ferrari z interaktywnymi eksponatami.
Junior GT – szkoła jazdy dla młodszych dzieci.
Junior Grand Prix – Zrekompensowane gokarty (stonowany tor wyścigowy).
Junior Training Camp – plac zabaw dla dzieci.

Przydatne Informacje:

Ferrari World Abu Dhabi
Yas Island, 128717 – Abu Dhabi
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Kryty park tematyczny znajduje się na wyspie Yas w Abu Dhabi, części Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
To jest około 10 minut od międzynarodowego lotniska w Abu Zabi,
30 minut od centrum Abu Zabi i 50 minut od Dubaju.

Oprócz Ferrari World, Yas Island oferuje tor wyścigowy Yas Marina Circuit, który prezentuje Grand Prix Formuły 1 w Abu Dhabi. Przyszłe plany obejmują także park tematyczny Warner Bros., park wodny Yas Island,
20 hoteli, 500-sklepowe centrum handlowe, pola golfowe, przystanie jachtowe i inne projekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Ferrari World in Abu Dhabi”