Marmurowe jaskinie Chile

Marmurowe jaskinie Chile

Marmurowe jaskinie Chile są czasami nazywane „Marmurowymi Jaskiniami”, „Marmurową Katedrą” lub „Marmurową Kaplicą”. Podczas używania tych innych nazw należy zachować ostrożność, ponieważ mogą one odnosić się do innych specyficznych cech marmurowych jaskiń. Jaskinie znajdują się w Andach Patagońskich. Bardziej szczegółowo, Marmurowe Jaskinie znajdują się na półwyspie z marmuru, który graniczy z jeziorem General Carrera (jak to się nazywa w Chile). Jezioro jest dzielone przez Chile i Argentynę i znane jest jako Jezioro Buenos Aires po argentyńskiej stronie.

Obszar wokół jeziora to typowy wodny, pełen ryb (takich jak pstrąg i łosoś), roślin i innych form życia wodnego. Teren wokół jeziora jest bujny z roślinnością w okolicy. Ogólnie rzecz biorąc, pogoda wokół tych części Chile i Argentyny jest wilgotna i zimna. Jednak regiony wokół jeziora mają swój własny mikroklimat o słonecznej i ciepłej naturze.

Tworzenie jaskiń trwało ponad 6000 lat. Jaskinie powstały w wyniku fal oceanu nieustannie docierających do węglanu wapnia. Z biegiem czasu działania fali wygładziły kamień w tym, czym jest dzisiaj, wspaniałym niebieskim cudem. Obecnie węglan wapnia stanowi 95% skał, które szacuje się na około 5,5 miliarda ton.

Jaskinie są popularnym celem turystów z całego świata. Miłośnicy przyrody i fotografowie często odwiedzają tę stronę. Najpopularniejszym okresem dla turystyki jest zwykle od grudnia do lutego. Jaskinie są niedostępne drogami i można do nich dotrzeć tylko łodzią. Turyści wsiadają na łódź z pobliskiego odległego miasta znanego jako Puerto Rio Tranquillo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 komentarze “Marmurowe jaskinie Chile”