Reszel Zamek

RESZEL ZAMEK

RESZEL ZAMEK

RESZEL ZAMEK położony jest nad brzegiem rzeki Sajny, w południowo-wschodniej części miasta. Zamek powstał w latach 1350-1401, był wielokrotnie oblegany i kilkakrotnie zdobywany przez wojska polskie i krzyżackie. W XIX wieku zamek zaadaptowano na więzienie i dopiero po II wojnie światowej postanowiono gruntownie go odrestaurować.

Obecnie zamek w Reszelu prezentuje się wspaniale, a we wnętrzach mieści się prywatny hotel. Na dziedziniec zamkowy wchodzi się poprzez bramę wjazdową znajdującą się w skrzydle zachodnim. W tej części najlepiej zachowały się fragmenty średniowiecznych obwarowań. Mury obwodowe dobrze widoczne są też w części północnej.

W obiekcie Zamek Reszel spotykają się artyści i organizowane są wystawy sztuki. Podczas pobytu można zwiedzić galerię sztuki nowoczesnej. Obecnie w zamku znajduje się hotel, działa galeria, która organizuje wystawy sztuki współczesnej.

PRZYDATNE INFORMACJE:

Zamek w Reszlu
ul.Podzamcze 3, 11-440 Reszel
tel. 089/ 755-01-09, 755-07-59
info@zamek-reszel.com
http://www.zamek-reszel.com
Klimatyczne miejsce.
Przyjazne dla zwierząt.

Godziny zwiedzania

9:00 – 18:00

CENNIK

Bilet normalny – 12 zł
Bilet ulgowy – 8 zł (dzieci, studenci i grupy)
Wstęp do Galerii – 6 zł

Jest tutaj też hotel.

Średniowieczna surowość ze współczesnym komfortem to najlepsza charekterystyka komnat gościnnych Zamku Reszel. Przestronne, ciekawie rozplanowane pomieszczenia. Wspaniałe wnętrza zamku Reszel idealnie komponują się z nowoczesnymi udogodnieniami, takimi jak telewizja satelitarna. Restauracja w obiekcie Zamek Reszel serwuje potrawy kuchni regionalnej. Do dyspozycji Gości jest także bar oferujący szeroki wybór drinków.

Jak dojechać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *