Senso-ji Temple

Senso-ji Temple – Tokyo

Jest to miejsce gdzie przychodzi chyba najwięcej ludzi najlepiej przyjść zaraz z rana kiedy jeszcze pozamykane są stoiska z pamiątkami i można na spokojnie zobaczyć beż żadnych tłumów, najlepiej dojechać do stacji Asakusa.

2-3-1, Asakusa,
Taito 111-0032 Prefektura
Tokio Japonia

Będąc w Tokio koniecznie trzeba wygospodarować godzinę, aby to zobaczyć. Ta świątynia jest najstarszą w Tokio (zbudowana w 645 r.) poświęcona bogini miłosierdzia Kannon. Po przejściu bramy z olbrzymim lampionem wchodzimy jakby do innego świata. Ale żeby tak się poczuć trzeba tu być bardzo wcześnie, przed olbrzymią rzeszą turystów i chyba pielgrzymów.

Swiatynia buddyjska z VII wieku. Najwieksza i bardzo popularna bo odwiedzaja tlumy japonczykow i turystow. Szczegolnie zauwazalna jest bardzo duza liczba mlodziezy szkolnej. W drodze do swiatyni przechodzimy przez gwarna uliczke Nakamise dori gdzie mozna kupic pamiatki i cos miejscowego przekasic.

Przy świątyni są dziesiątki sklepów z pamiątkami, które tworzą bardzo turystyczną atmosferę. Jednak po godzinie 18, po zamknięciu sklepów i zachodzie słońca, świątynia nabiera innej atmosfery. Zabytek godny odwiedzenia w stolicy japońskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 komentarzy “Senso-ji Temple – Tokyo”